Nominace do druhého ročníku soutěže Mělnického deníku Hvězda za katedrou jsou uzavřeny. A hlasování začíná.

Školáci a studenti navrhli deset učitelek a tři učitele z různých částí mělnického okresu.

„Naše paní učitelka je sportovní typ, hraje fotbal. Je velmi oblíbená. Je chytrá, rozumná, zábavná, hodná a každý se jí může svěřit,“ napsaly do redakce Anežka Fousková a Jitka Gothová z nebuželské základní školy o své oblíbené učitelce Lence Zárybnické.

Právě od žáků základních škol přišlo nejvíce nominací. Studenti gymnázií a středních škol letos zřejmě zaspali, protože nominovali jediného učitele. Tím je Boris Kubíček z Dvořákova gymnázia v Kralupech nad Vltavou.

Proto v letošním roce nebude soutěž rozdělena do dvou kategorií jako loni, ale žáci a studenti budou hlasovat pro všech třináct nominovaných učitelů v jedné společné kategorii.

Hlasovací kupon najdete na stránkách Mělnického deníku každý den, první z nich jev úterý 4. květnana straně 8. Internetová verze hlasování na webu www.melnicky.denik.cz začínávúterý4. květnav devět hodin a skončí ve čtvrtek 27. května v deset hodin. Ve stejném termínu bude uzavřen také příjem hlasovacích kuponů z novin. Pak budou všechny hlasy z webu i z novin sečteny a vyhodnoceny.

S vítězi budeme slavit na Den dětí. V následujících týdnech všechny nominované učitele představíme na stránkách i webu Mělnického deníku.