Nejdříve bude uzavřena silnice vedoucí z centra města na Štětí, pak i na Želízy. Ve městě totiž konečně pokračuje stavba kanalizace a čističky odpadních vod.

Od prvního do třetího červencového týdne bude zcela uzavřena silnice číslo II/261 v úseku od středu města směrem na Štětí. Objízdná trasa povede po druhé straně řeky Labe přes mělnický most směrem na Dolní Beřkovice přes Horní Počaply do Hněvic. A tam přes štětský most zpět na silnici 261.

Od posledního červencového týdne čeká úplná uzavírka i silnici I/9 v úseku z centra Liběchova směrem na Želízy až ke hřbitovu. Ta potrvá pravděpodobně až do konce srpna.

Starosta Liběchova Josef Ulman uvedl, že práce na dostavbě kanalizace a čističky odpadních vod jsou už v plném proudu. „Uzavírky hlavních silnic jsme ale raději naplánovali na období prázdnin, kdy neomezí například děti mířící do školy,“ vysvětlil Ulman a dodal, že v období letních dovolených nebývá tak hustý provoz, takže omezení nezasáhne tolik řidičů.

„Většina obyvatel nevidí dostavbu kanalizace jako zlo, které jim omezí přístup k nemovitostem, ale jako přínos pro celé město. Významně se totiž zlepší životní prostředí a navíc stoupne hodnota nemovitostí,“ připomněl liběchovský starosta a dodal, že celkové náklady přesáhnou sto milionů korun. Město část peněz získalo z dotací Evropské unie.

V roce 2011 by měla být dostavěna také zbývající část stokové sítě až do Malého Liběchova. I při této stavbě budou muset řidiči počítat s odklonem dopravy.