Podle Jitky Kovaříkové z MSOZ, které provozuje útulek v Řípské ulici v Mělníku, fenku Terezku před třemi lety adoptovali skvělí lidé. „Bohužel se ale neustále rvala s druhou fenkou v rodině. Bylo to natolik neúnosné, že se pro Máju, jak jí začali říkat, rozhodli najít nový domov," vysvětlila.

Podařilo se. Po nějaké době se na fenku přijeli podívat dva muži, kteří tvrdili, že staršímu z nich před časem po čtrnácti letech zemřel ovčák a že nyní hledá nového psa větší velikosti k domu se zahradou.

„Majitelům Máji se muž zamlouval, a tak mu ji 28. února předali. Zároveň ho informovali o tom, že protože je Mája od nás z útulku, musí s námi sepsat adopční smlouvu," připomněla Jitka Kovaříková.

Podepsaná smlouva

Muž do útulku skutečně dorazil a smlouvu bez váhání podepsal. Nedělalo mu přitom problém ani předložit svůj občanský průkaz. Pouze nahlásil, že Mája bude bydlet na jiné adrese, než která je v dokladu uvedená.

Všechno se zdálo být v pořádku ještě i druhý den, kdy původní majitelka volala novému pěstounovi, aby zjistila, jak se Máje daří. Poté však muž přestal s bývalými majiteli fenky komunikovat, a když chtěli Máju osobně navštívit, zjistili, že uvedená adresa v Brandýse nad Labem neexistuje.

„Na základě údajů z občanského průkazu jsme zjistili, že muž má veden trvalý pobyt na úřadě," poznamenala Jitka Kovaříková a doplnila, že v tu chvíli se spustila rozsáhlá pátrací akce, která měla Máju pomoci najít. „Muži jsme poslali spoustu e-mailů a SMS zpráv. Na jednu z nich nám později konečně odpověděl, že fenku prodal," přiblížila.

Podvod řeší policie

Lidem z MSOZ se nakonec přece jen podařilo muže, který si Máju odvezl, najít. „Řekl nám, že Máju prodal 3. března na trzích v Kolíně. Jak jsme ale zjistili, tehdy se tam žádné trhy nekonaly," vysvětlila. Zástupci MSOZ se proto obrátili na policii. „Jednání dotyčného považujeme za podvod a neoprávněné nakládání s cizí věcí. Podali jsme na něj proto trestní oznámení," uvedla Jitka Kovaříková.

Policistům, kteří vedli výslech, muž tvrdil, že Máju prodal prostřednictvím sBazaru do Hradce Králové za dva a půl tisíce korun.

„Přestože policie celou situaci dále šetří, obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc při hledání Máji," řekla Jitka Kovaříková. „Domníváme se, že by se mohla nacházet v Tišicích, Brandýse, Kostelci anebo také v Praze, Kolíně, Hradci Králové nebo v okolí těchto obcí. Tam všude se totiž muž pohyboval," připomněla.
Pokud byste o Máje cokoli věděli, volejte na 773 998 913 nebo 604 759 338, případně pište na jitka@msoz.cz. „Ten, kdo nám Máju přivede, získá odměnu šest tisíc korun," uzavřela Jitka Kovaříková.