Je hodná. Ráda se směje našim vtipům a příhodám. Má pochopení. Pan učitel nás hodně naučí. Vzal si naši třídu dobrovolně. Tak hezkými slovy hodnotí školáci i jejich rodiče učitele, které nominovali do letošní ankety Deníku Hvězda za katedrou. Autorita je u nich provázena laskavostí, pochopením i hravostí.

V redakci se sešlo šest nominací z různých škol mělnického regionu. Každé ze jmen je přitom v anketě o nejúžasnějšího učitele Mělnicka úplně poprvé.

V šestém ročníku ankety Hvězda za katedrou jsou nominováni: Věra Bavorová ze Základní školy Nelahozeves, Jiřina Liptáková ze Základní školy Jindřicha Matiegky Mělník, Edita Dvorná z mělnické základní školy v Jungmannových sadech. Hned dvě zástupkyně má v anketě Základní škola v Malém Újezdu, a to Danielu Kubů a Jitku Samkovou Volemanovou. Pány pak reprezentuje učitel byšické základní školy Jiří Čáslava.

Všechny nominované učitele v nadcházejících dnech postupně představíme na stránkách Mělnického deníku.

Už dnes ale začíná hlasování prostřednictvím kuponů z tištěných novin i na webu www.melnicky.denik.cz. Hlasování bude pokračovat až do 28. května.

Následně navštívíme vítěze přímo v jeho třídě. Reportáž ze setkání ve škole, kdy nová držitelka nebo držitel titulu Hvězda za katedrou dostane zarámovaný diplom a její žáci dort, pak najdete opět v Deníku.

Hlasování půjde souběžně dvěma cestami – na kuponech, které mohou čtenáři zasílat do redakce Mělnického deníku v ulici kpt. Jaroše 295, 276 01 Mělník nebo je přinést v každém všedním dni od sedmi hodin ráno do půl čtvrté odpoledne, a na webu Mělnického deníku.

Hlasovat na webu je možné pouze jednou z jedné IP adresy za celou dobu trvání ankety.

Po ukončení hlasování 28. května v poledne budou sečteny hlasy z kuponů i webu. Vzniknou tak dvě pořadí, která se u každého z nominovaných učitelů sečtou. Učitel, který bude v kuponovém hlasování druhý a ve webovém hlasování šestý, bude mít osmičku. A kdo bude mít nejnižší součet, vyhraje titul Hvězda za katedrou.