Už toho máme dost! To si řeklo zastupitelstvo obce na jeho posledním zasedání. Řešil se zde totiž problém ohledně parkování v lokalitě Kly – Lom.

„Problém se týkal jednoho z občanů obce, který parkoval v ulici s nákladním kamionem. Do této lokality ani není vhodné velkými vozidly vjíždět,“ uvedla starostka obce Alice Semiánová. S řidičem, který si tak usnadňoval parkování, již vedení obce hovořilo a upozornilo ho na problém.

„V prvním kroku opatření zastupitelstva bylo řidiči pouze domluveno. Zatím je po týdnu vše v pořádku, ale jestli se pravidlo neporuší prokáže až čas,“ řekla Semiánová.

Lokalita Kly – Lom není uzpůsobena vjezdu větších vozidel. Parkování zde může vést k větším dopravním komplikacím. „Chápu, že většina lidí pracuje u soukromníků a s auty dojíždí domů. Na podobných místech parkují, nebo je využívají jako odpočívadla, ale v části obce Lom to zkrátka nejde,“ dodala starostka.

V této části obce, která má přibližně čtyřicet domů, jsou prozatím všechny úzké uličky průjezdné. Řidič, který přidělal pár vrásek na čele jak vedení obce, tak i spoluobčanům, dohodu prozatím drží. Podle slov starostky se při porušení zákazu přistoupí k vyhláškám a věc bude řešena rázněji.