Velkoplošná projekce na náměstí Míru v Mělníku nabídla hokejovým fanouškům možnost sdílet naděje při čtvrtfinále hokejového mistrovství světa, kdy se na ledě utkaly reprezentace Česka a USA. Naši nezklamali a míří do semifinále.

Zápas Česko vs. Švédsko v sobotu 25. května začíná ve 14.20 hodin. Jak Deníku potvrdil místostarosta Petr Kowanda, plánuje radnice v přímých přenosech na hlavním mělnickém náměstí s postupem Čechů šampionátem pokračovat.

Kromě sledování hokeje se lidé o přestávkách bavili u pivních soutěží. Vítěz klání o nejrychlejší vypití půllitru získal  odměnu dvě stovky.

Nechyběly soutěže v pití piva | Video: Alena Hedvíková

Fanouškové byli nadšeni. Podle Kowandy přišel od diváků jediný podnět, že je LED obrazovka příliš nízko a ze vzdálenějších míst pro ně sledování nebylo komfortní. Změna ale s hokejem nepřijde, spíš při některé z daších příležitostí.

A je šance, že se velkoplošná LED obrazovka do historického centra města vrátí už v červnu, kdy startuje mistrovství Evropy ve fotbale. Verdikt zatím ještě nepadl. První zápas české fotbalové reprezentace se odehraje 18. června od 21 hodin, kdy se utká s Portugalskem.

Velkoplošné projekce v Mělníku pořádá město spolu s kulturním centrem.