A je to tady! Už víme, kde čtenářům Mělnického deníku nejvíce chutná. V oblíbené anketě Hospůdka roku 2013 totiž dali jasně najevo, že jsou nejspokojenější, když mohou posedět v příjemné myslivecké restauraci v Netřebě u Úžic. Právě tam stojí Rezidence Artemis, která od svých fanoušků mezi dalšími sedmi konkurenty z regionu získala čtyřiapadesát procent hlasů.

Lidé se do netřebské restaurace, v jejímž interiéru jsou k vidění desítky mysliveckých trofejí, rádi vracejí.

Rezidence Artemis stojí podle její provozní Kateřiny Maršálkové na místě bývalé hospody teprve pět let. „K původní budově, kde je máme chov akvarijních rybiček, jsme přistavěli novou část restaurace a penzionu," vysvětluje provozní, která je z prvního místa v anketě oblíbených hospůdek, restaurací, pizzerií nebo barů překvapená. S vítězstvím prý vůbec nepočítala.

„Říkala jsem si, že o nás zase až tolik lidí neví, takže moc hlasů nezískáme. Ale nakonec jsem se mýlila," povídá Kateřina Maršálková a jedním dechem dodává, že ocenění od Mělnického deníku bude brzy viset na jedné ze stěn podniku.

Do restaurace nejčastěji nacházejí cestu místní štamgasti, kteří tam rádi navečer zajdou na pivo a prohodit kus řeči. Od jara do podzimu si tam ale dveře podávají také cyklisté, kteří využívají okolní cyklostezky nebo lidé, kteří se jdou třeba jen tak projít.

„V poslední době nás docela překvapilo, kolik do našeho okolí jezdí Holanďanů. Většinou se dopředu nehlásí, ale mívají štěstí, že se pro ně místo najde," říká provozní Artemis.

Penzion nad restaurací, který nabízí patnáct pokojů s celkem pětatřiceti lůžky, návštěvníci využívají především na dvě až tři noci. Někteří ale zůstanou i déle. „Největší zájem je hlavně v létě a pak na podzim, když je hezky."

Hosté se v Netřebě rozhodně nenudí. Personál jim rád poradí, kam vyrazit. „Doporučujeme jim cyklostezky, kterých je v okolí opravdu mnoho. Mohou se podívat do Mělníka nebo zajet například na hrad Kokořín, Okoř nebo na zámek do Nelahozevsi," připomíná Kateřina Maršálková, která často Rezidenci Artemis hostům nabízí prostřednictvím oblíbených voucherů na různých slevových portálech.

Do Netřeby návštěvníky vedle příjemného prostředí láká také výborná kuchyně, která je prý čím dál lepší.

„Zaměřili jsme se hlavně na tradiční českou kuchyni. Dělníci, kteří k nám jezdí na obědy, uvítají například vydatnou svíčkovou, moravského vrabce nebo španělské ptáčky. S menu proto nechceme odbočovat někam do Itálie nebo třeba Španělska," ujišťuje provozní Artemis a neustále chválí současnou kuchařku. „Pochází z Moravy, odkud si přinesla i výbornou kyselici, což je zelňačka. Jakmile ji uvaří, hned se po ní zapráší," líčí Kateřina Maršálková. Sama má nejraději lehčí jídla, nepohrdne ovšem hovězí pečení s bramborovým knedlíkem a špenátem.

Na své si v Netřebě přijdou i milovníci zvěřiny. Tu tam umějí připravit na spoustu způsobů. Hodování je ovšem nutné objednat alespoň den dopředu. „Dbáme na to, aby bylo maso čerstvé, takže objednání je nezbytné. Občas ale zvěřinu připravujeme i jako hotová jídla, která nabízíme od pondělí do pátku."
Ve vítězné restauraci letošní ankety několikrát do roka slaví vstup do společného života novomanželé. Prostor restaurace s šedesáti místy k sezení k tomu doslova vybízí.

Zrovna tak tam mnohdy vítají i oslavence nebo firmy, které tam pořádají večírky pro své zaměstnance.
Areál Rezidence Artemis každoročně patří výstavě mysliveckých psů, na kterou přijíždějí chovatelé ze zahraničí, nejčastěji z Německa nebo Holandska.
Dokonce v areálu neschází ani liščí nora, která už ovšem v současné době není tolik využívána. Před časem ale do Netřeby jezdili své psy v norování zdokonalovat nimrodi z okolí.

Tradiční akcí netřebské restaurace se stala také zabijačka. Jelítka, jitrničky, prejt, tlačenka a další speciality 
z pašíka jsou k ochutnání každoročně na jaře a pak ještě na podzim.