„Stačila hodinová procházka," konstatoval Mára Donát a doložil své houbařské úlovky fotografiemi, které si můžete prohlédnout v přiložené galerii. Místo na Mělnicku, kde houbařil, ale pochopitelně neprozradil.

| Video: Youtube

Také u sousedů na Mladoboleslavsku se nevracejí lidé z lesů s prázdnou. „Domousnice jedou bomby," přidal komentář k obrovským hřibům houbař Ivan Nado.

Zatímco ještě před týdnem patřilo Mělnicko podle houbařské mapy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) k oblastem s nízkým výskytem hub, dnes už je stejně jako skoro celá Česká republika okres zbarven do žluta. Tato barva znamená střední stupeň pravděpodobnosti výskytu hub.

„Obecně platí, že houby začínají nejvíce růst po vydatných deštích, zhruba 10 dní po nich, a následném teplém, nikoli však horkém počasí, nejvíce v rozmezí července a září," uvádí ČHMÚ na svém portálu.

Pošlete nám fotografie svých houbařských úlovků


Stačí napsat přibližné místo, kde a kdy jste houby na snímcích objevili a o jaký druh hub se jedná. A když se pochlubíte i tím, jak houby v kuchyni zpracujete, rozhodně se zlobit nebudeme. Rádi vaše úspěchy zveřejníme.
Snímky s krátkými texty posílejte na mail alena.hedvikova@denik.cz nebo prostřednictvím formuláře Čtenář reportér na webu Mělnického deníku