VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sezona hradů a zámků: divadlo, jarmarky i peklo

Mělnicko /INFOGRAFIKA/ – Vinná noc, divadelní představení, jarmarky, soutěž růží, dožínky. To je jenom část událostí, které plánují hrady a zámky na Mělnicku a blízkém okolí na brzy startující turistickou sezonu.

12.3.2018
SDÍLEJ:

Mělnický zámek.Foto: DENÍK/Viktor Janovský

Sezona začne Velikonočním jarmarkem na nádvoří zámku Mělník již 31. března. Dále zámek Mělník láká na tradiční Vinnou noc. Ta se odehraje 21. dubna a je mezi návštěvníky velice oblíbená. „Návštěvníci mohou degustovat nejen Lobkowitzká vína, ale také od místních vinařů. Navíc mohou ochutnávat vína přímo v krásných sklepech ze 14. století,“ řekla Jitka Čvančarová, manažerka ze Zámku Mělník.

Další zajímavou akcí je Zámek v růžové, ta se letos odehraje podruhé, a sice 2. června. „Jde o představení růžových vín, bude připraveno více jak sto vzorků. Kromě toho vyzdobíme zámek dorůžova,“ popsala Jitka Čvančarová.

Třetí událostí je pak Mělnický košt, který připadne na 11. srpna. „Naším cílem je představit nejen historii zámku, ale i výrobu vína – rodina Lobkowitzů je vinařským rodem už přes 300 let,“ podotkla Čvančarová.

Propadnete na Housce peklu?

Své plány má na sezonu i hrad Houska. Zdejší novou akcí bude divadelní představení Tři mušketýři. Konat se bude 23. června. „Doufáme, že pro návštěvníky bude zábavná. Bude to velké divadelní představení s kulisami a kostýmy,“ řekla Zuzana Šimonková.

Ve dnech 7. a 8. července se pak zde odehraje Gotický jarmark, který je již zdejší tradiční akcí, týden nato 14. a 15. července potom další jarmark s hudbou dávnověku. 

Peklu bude možné propadnout na závěr letních prázdnin 25. a 26. srpna, kdy na vás čeká Čertovský jarmark. „Ve sklepě hradu bude peklo, venku čertovská kovárna s ražbou tolarů,“ popsala Šimková.

Nelahozeves se chce otevřít veřejnosti

Zámek Nelahozeves nově chystá „dětské“ zahájení sezony. To se odehraje 24. března. „Bude u nás karneval, zámecký bál s princeznou Polyxenou, kterou návštěvníkům představíme,“ uvedla Michaela Martinická.

Na děti také čekají prohlídky, Lego workshop, malování na obličej, přijedou i hasiči a předvedou záchranný vůz. Sezona na zámku ale osloví všechny věkové kategorie. Plánují se workshopy, koncerty i divadelní vystoupení. „Hodně se těšíme Hrnčířské slavností, které se odehrají 21. a 22. dubna. Z Prahy přijede historická lokomotiva, na nádvoří bude veselí, vystoupí folková kapela, zahrada bude patřit dětem,“ popsala Martinická.

Sezona hradů a zámků: divadlo, jarmarky i peklo

Ve Veltrusech představí historické míry a váhy

Zámek Veltrusy se dokonce již tuto sobotu otevřel. Den s Mírou byl věnován všem Mirkům a Mirkám a hlavně systému dřívějších jednotek míry a váhy.

Nyní už se chystají na vítání jara, které připadne na 24. března, půjde o přípravu na Velikonoce. „Chystáme výtvarné dílničky. Lidé si mohou vyrobit velikonoční výzdobu, kromě toho budeme mít kulturní program – vítání jara, loučení se se zimou. Je to akce pro celou rodinu, všechny věkové kategorie si přijdou na své,“ popsal kastelán Pavel Ecler.

Slavnost růží se pak odehraje 23. a 24. června. Je postavená na tom, že mezi sebou soutěží růže. „Máme odbornou porotu, která hodnotí růže z uživatelského pohledu, tedy z hlediska barvy, vůně, tvaru květu, celkového dojmu. Není to rostlinolékařské hodnocení,“ vysvětlil Pavel Ecler.

Zajímavostí jsou také dožínky, které se odehrají 11. srpna. Zámek má totiž čtyři malá políčka s obilím, kde si zájemci mohou vyzkoušet, jak vzniká obilná placka skutečně od začátku „Návštěvník může pokosit kus pole kosou, vymlátit obilí na ručním mlýnku, umlít mouku, vyrobit těsto a na plotně na kamnech upéct placku a tu sníst,“ vysvětlil. Podle jeho slov jde o to, aby člověk viděl úsilí a námahu za výrobou pečiva, což prý lidé berou dost často za samozřejmé a bezpracné. Vedle toho přijedou i minipivovoary a budou vysvětlovat výrobu piva.

Bezděz prodlouží prohlídkový okruh

I hrad Bezděz letos nabídne novinku. Půjde o delší prohlídkový okruh. Bude se otevírat Templářský palác na druhém nádvoří, který je po rekonstrukci. V podstřeší budou vystaveny archeologické nálezy – keramika, kosti, kovové předměty. Další částí expozice budou panely, kde se návštěvníci dozví o opravě paláce, detaily o archeologickém průzkumu i o výstavbě zadní části hradu.

Autor: Jakub Šťástka

12.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 30 910 Kč

Ostatní lékaři specialisté Lékař na dermatologickou ambulanci. Požadované vzdělání: doktorské (vědecká výchova). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30910 kč, mzda max. 49544 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Internisti 32 549 Kč

Lékaři v interních oborech Lékař na Interní oddělení. Požadované vzdělání: doktorské (vědecká výchova). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32549 kč, mzda max. 49544 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie , -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek ve směnném provozu, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 6 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -lékař do ústavních pohotovostních služeb, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Gynekolog 29 821 Kč

Lékaři v gynekologii a porodnictví Lékař gynekolog. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 29821 kč, mzda max. 79848 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek ve směnném provozu, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocní kuchaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: - znalost originální čínské kuchyně, čínský jazyk výhodou, Místo výkonu práce:Dr. E. Beneše 1159, 277 11 Neratovice , Kontakt: osobně po-st 15:00-16:00, telefonicky po-čt 15:00-17:00. Pracoviště: Hao yang ou s.r.o. neratovice, Dr. E. Beneše, č.p. 1159, 277 11 Neratovice. Informace: Wang Xiaosen, +420 776 698 666.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Mělnický deník

Votvírák 2018
102

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníku

Dopravní značení musí řidiči vnímat rozumně

Střední Čechy – Zdravý rozum musí za volantem vítězit vždy a za všech okolností – na druhou stranu by značky neměly řidiče navádět nesprávně. Jedno i druhé je obzvlášť aktuální v nynější době plné oprav na silnicích spojených s dopravními omezeními. To často upravují i značky ukazující, jak objíždět výkopy, vyfrézovaná místa a další pracoviště.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

Spalničky stále nenechávají lidi na pokoji

Střední Čechy – Jestliže sympatická nula za 23. kalendářní týden dávala naději, že se postup onemocnění nebezpečnými spalničkami ve středních Čechách zastavil, v uplynulém týdnu už bylo vše jinak: byl hlášen nový potvrzený případ.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT