O tom, že pro jedince neznalého předpisů není pohyb po silnici bezpečný, se přesvědčily děti ze základních speciálních škol z Kladenska a Mělnicka. Svoje znalosti a dovednosti na bicyklech prověřily v uplynulých dnech při soutěži ve Slaném.

Simulaci skutečného provozu za dozoru strážníků Městské policie Slaný měli všichni možnost zakusit na dopravním hřišti ve Smečenské ulici. A nebylo to vůbec jednoduché.

„Nejtěžší bylo udržet rovnováhu při jízdě zručnosti, když jsem musela jet na kole jednou rukou a odvézt kostičku. Po hlavní silnici jsem ještě nikdy nejela. Mám strach. Jezdím jenom zkratkou,“ řekla dvanáctiletá Nataša Kostečková ze speciální základní školy ze Stochova.

Soutěž vyhlašovaná ministerstvem dopravy společně s Besipem a podpořená i dalšími subjekty je pořádána každoročně. „Letos se ve Slaném na dopravním hřišti sešlo šest speciálních škol. Děti musely projít čtyřmi disciplínami.

Absolvovaly testy mladého cyklisty, zdravovědu, jízdu zručnosti a po dopravním hřišti,“ uvedla za pořadatele Alena Špiritová ze Střediska volného času Ostrov Slaný.

Přestože ne všichni zvládli soutěž s plným počtem bodů, většina odešla ze Slaného nadšená. Ti nejšikovnější a nejúspěšnější si odnesli diplomy a hodnotné dárky od společnosti Besip. Zbytek si ještě ve škole svoje znalosti prohloubí.

Výsledková listina:

ZŠ Kladno, Pařížská ulice – 6. místo
ZŠ Slaný, Palackého – 5. místo
ZŠ Mělník - 4. místo
ZŠ Neratovice - Byškovice – 3. místo
ZŠ Velvary – 2. místo
ZŠ Stochov – 1. místo