Z jejich hloučku se každou chvíli ozývaly kamarádské výkřiky „Pepo, Pepo!" a mnozí ho navíc přišli přivítat v čertovských kostýmech.

„Máme tu dnes Čertovský den," vysvětlila učitelka Veronika Vilímcová, která byla převlečená za pekelnou dámu. „Tenhle týden máme nabitý, ve čtvrtek nás čeká pravidelné vystoupení pro seniory v penzionu a v pátek přijde Mikuláš," popsala.

Na netradiční návštěvu si však ve školce čas přece jen udělali. Josef Melen tam dětem v rámci projektu Mělnický deník přináší Hvězdu přání dětem zazpíval svou Hvězdu přání, kterou mohou posluchači najít na charitativním kompilačním albu Srdci blíž, a přečetl jim dvě pohádky z knížky o Doktoru Pacičkovi.

Děti mají přehled

Toho mnohé děti neznají, přestože podle Veroniky Vilímcové čtou ve školce často. „Čteme si každý den, máme knížky na pokračování nebo tématické, jako třeba dnes, to jsme si četli Čertovské pohádky," řekla s tím, že její malí svěřenci mají docela slušný přehled o tom, jaké dětské knihy se dnes vydávají. „Zrovna nedávno si děti do školky přinesly knížky, které mají rády. Bylo vidět, že jim rodiče knížky kupují a čtou je s nimi," pochvalovala si žena, která měla jako malá nejraději příběhy o Marbulínkovi.

Josef Melen byl první známou osobností, která do mateřské školy přišla, aby tam dětem četla. Přesto to pro malé nezbedy nebylo první netradiční setkání s dospělým, který ve školce nepracuje.

Vyprávění o tradicích

„V minulosti k nám chodila bývalá učitelka, která dětem vyprávěla různé příběhy. Máme tu totiž projekt Tradice, takže dětem povídala třeba o tom, co a jak se dřív nadělovalo pod stromeček," připomněla Veronika Vilímcová.

Turné Josefa Melena po mateřských školách mělnického regionu končí dnes, kdy zpěvák a moderátor navšíví školku Zvoneček v Mělníku.⋌