„Jsem za vítězství šťastná, nevěřila jsem, že to ještě někdy zažiju. Je přece spousta lepších učitelů," pronesla učitelka trochu nevěřícným hlasem. „Ale asi nemají takovou podporu, tak skvělý kolektiv dětí a rodičů," uvažovala. „Letos to bylo obzvlášť infarktové, rozuzlení přišlo až úplně v poslední chvíli," zhodnotila průběh ankety.

V internetovém hlasování se bojovalo do poslední minuty. Tu pak třeťáci společně odpočítali a když se ujistili, že jejich třídní má nejvíc hlasů, vybuchli v nadšený jásot. „Skákali a řvali, až sem přilákali uklízečky. Ty si totiž myslely, že se dětem něco stalo," řekla Martinovská.

V závěrečném hlasovacím dni zkrátka šlo učení stranou, třída se proměnila ve volební středisko. Jeden z žáčků přinesl notebook, další zapisovali průběžné výsledky.

Za hlavní iniciátorku celé akce označila učitelka Kristýnku Vaňkovou. „Přišli osmáci, bývalá třída paní učitelky, a chtěli ji nominovat. Ona ten lísteček sice vyhodila, ale já jsem do toho chtěla jít," přiznala slečna, která o nominaci informovala v třídním časopise a roznesla také letáčky po škole.

Dnes děti čeká návštěva cukrárny, v pondělí pak Dagmar Martinovská přinese vlastnoručně upečený dort. Bude ovocný, prý jahodový.