Na třetím místě skončil učitel Martin Luksík z kralupské školy Václava Havla.

V letošním roce školáci, jejich rodiče i ředitelé škol nominovali dvanáct kantorů, z Byšic, Ledčic, Kralup nad Vltavou, Mělníka, Veltrus a Lobkovic v Neratovicích. A začala lítá klikací bitva. Na webu www.melnicky.denik.cz dostal tucet kantorů dohromady skoro osmnáct a půl tisíce hlasů! O dvě třetiny z nich se dělily právě vítězky.

„Tajně jsme si v noci dávali budíka, abychom mohli poslat další hlasy," přiznali se páťáci, kteří titul Hvězda za katedrou 2013 věnovali své třídní Veronice Tesařové jako dárek za společných a hezkých pět let. Za měsíc se totiž budou loučit, protože děti po prázdninách čeká druhý stupeň a jejich učitelku prvňáčkové.

Pro Veroniku Tesařovou přitom nehlasovali jen páťáci a jejich příbuzní, klikáním ji podporovala například i parta motorkářů z Vysočiny. „To byla náhoda, přes známé," vysvětlila její dcera Aneta.

Třeťáci ze Seifertovy ulice v noci sladce spali, budíky si ale nařizovali jejich rodiče. Děti zase hlasovaly přes den ve škole, donesly si tam notebook a fandily své třídní každou přestávku. A nebyly na to samy, na hlasování se podíleli i osmáci, kteří Dagmar Martinovské věnovali titul Hvězda za katedrou hned dvakrát v letech 2009 a 2010.

Anketu vyhlašuje Mělnický deník každý rok na Den učitelů, vítěze a celou jeho třídu pak redaktoři navštěvují o měsíc později ke Dni dětí. S kyticí a diplomem pro učitelku a dortem pro děti.

Hlasuje se souběžně dvěma způsoby, internetovým a papírovým, kdy nominovaní kantoři dostávají hlasy na kuponech vycházejících den co den v novinách. V obou hlasováních jsou pak podle počtu hlasů stanovena pořadí. Ta se sčítají. A vyhrává nejnižší číslo.
Tentokrát jsou vítězky dvě, protože měly shodně trojku. Dagmar Martinovská byla první na webu a druhá v kuponech, Veronika Tesařová přesně naopak.