Nejoblíbenější učitelkou na Mělnicku je Dagmar Martinovská. Stejně jako v loňském roce. Rozhodli o tom školáci a jejich rodiče, kteří hlasovali ve druhém ročníku ankety Mělnického deníku Hvězda za katedrou.

Vítězce, učitelce mělnické základní školy v Seifertově ulici, její příznivci poslali téměř tři tisíce hlasů. A to je dosavadní rekord!

„Je to nádhera,“ svěřila se Deníku Dagmar Martinovská. „Všechno to zorganizovali páťáci, děti z mé třídy, které strhly i své rodiče a všechny příbuzné. Mám je letos naposledy a oni mi to chtěli dát jako dárek na rozloučenou. Jsou to skvělé děti, těžko se mi je bude opouštět,“ dodala učitelka.

O tom, že má Dagmar Martinovská obrovskou podporu nejen mezi dětmi, ale také mezi rodiči a příbuznými, dokazuje fakt, že v hlasování vyhrávala i v době, kdy se děti nedostaly na internet. Během května totiž vyrazily na týdenní turistický pobyt na Slapech.

Všem třinácti kandidátům na titul Hvězda za katedrou lidé poslali bezmála devět tisíc hlasů.

Stejně jako v loňském ročníku se na webu strhl největší souboj mezi Dagmar Martinovskou a neratovickou kantorkou Annou Antonovou. Ta nakonec skončila s téměř dvěma tisíci hlasy jako druhá. Třetí nejoblíbenější učitelkou regionu se stala Hana Dusílková ze Základní školy Mšeno se skoro třinácti sty hlasy.

Pořadí kandidátů vychází ze součtu počtu hlasů v internetové anketě a z vyplněných kuponů, které vycházely během května v Mělnickém deníku.

Na webu lidé naklikali celkem 8 911 hlasů, kuponů do redakce přišlo 85.

Dagmar Martinovská převezme v příštím týdnu od redaktorů Deníku pamětní plaketu a její třída, která kantorku do ankety nominovala, si pochutná na speciálním dortu.

Redaktoři všem učitelům, nominovaným do ankety, gratulují.