"Provázanost Středočeského kraje s hlavním městem Prahou je obrovská. Průběh epidemie a její zvládnutí se bude mimo jiné odvíjet od toho, jak efektivně umíme spolupracovat. Proto jsem ráda, že se nyní propojujeme také cíleně a koordinovaně i co se odběrových míst týče. Díky sdílení informací o jejich vytíženosti a centrálnímu online objednacímu systému už nebudou muset Středočeši a Pražané trávit hodiny ve frontách nebo objíždět kraj a hledat volné odběrové místo,“ řekla pražská radní pro zdravotnictví a sociální politiku Milena Johnová (Praha sobě).

Informace o volných termínech a ceně pro samoplátce

U těch testovacích míst, kde jsou údaje dostupné, zájemci zjistí i nejbližší volné termíny pro objednaní k odběru. Lidé z webu zjistí i adresu, provozní dobu a cenu testu pro samoplátce. K dispozici jsou i kontaktní údaje na provozovatele.

„Stále se zvyšuje zájem o testovací místa v Praze a ta nestíhají. Proto zřizujeme další odběrová místa tak, aby měl každý možnost se nechat včas otestovat. Tento portál zásadně zlepší možnosti jejich využití,” uvedl náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN).

Web covid.praha.eu je v provozu od začátku října. „Město musí dnes více než dříve využívat digitální, informační a komunikační technologie pro zvýšení kvality života svých obyvatel. V tuto chvíli web navštěvuje kolem dvou tisíc lidí denně a jedná se tak o velmi používanou službu,” řekl primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti).

Podle vedení Prahy se údaje i za Středočeský kraj povedlo zajistit spoluprací datových analytiků městské platformy Golemio, magistrátu a také společnosti Sator IT consulting, která zdarma poskytla data, na základě kterých bylo možné přidat i rezervační termíny z odběrových míst ve středních Čechách.