První české wrestlingové sdružení VcV Originál Wrestling, které vzniklo v Mělníku, prožívá už pátou sezonu. Podle jednatele a zakladatele sdružení Jakuba Peška se fanoušci bitek v ringu mohou těšit na řadu změn a novinek, které přinese letošní rok.

„V ringu se představí zase o něco více zápasníků, protože aktuálně probíhá nábor nových členů. Máme pro ně přichystané speciální tréninky, díky nimž se co nejdříve zapojí do akce," konstatoval Jakub Pešek, kterému se ve wrestlingovém prostředí přezdívá Král Slova Kuba.

Jedna velká změna souvisí i s ním samotným. Už loni na podzim ohlásil ukončení své kariéry. Jak bude vypadat český wrestling bez svého krále? „Nastane úplně nová doba, nová éra a kvalitnější wrestlingový produkt. Jedna velká kapitola skončila a začíná další. Tak to ve světě prostě chodí," řekl Král Slova Kuba, podle něhož je důvodem jeho odmlčení stěhování na Moravu.

Rodák z Mělníka to ovšem dlouho nevydržel a začal i na druhé straně České republiky vytvářet plány na první wrestlingovou akci na Moravě.

„Moje vize je dát šanci lidem z Moravy, naučit je základy zápasu, herectví a všechny situace, kterými jsem prošel ve VcV Originál Wrestlingu," připomněl Jakub Pešek, který v okolí Uherského Hradiště uspořádal CZ Moravia Wrestling.

Nebude to mít ale vůbec jednoduché, protože začíná opět od nuly, stejně tak jako před lety s wrestlingem v Mělníku.
Jakub Pešek chce v budoucnu poslat všechny své moravské zápasníky do Mělníka, kde prý dostanou jedinečnou příležitost stát se českými mistry.

„VcV Originál Wrestling je moje srdcovka, takže s ním budu dál spolupracovat. Chci dát Moravě český wrestling a pak jí ukázat tu nejlepší show, která se zrodila v Mělníku," dodal Jakub Pešek.

První wrestlingový zápas letošní sezony se odehraje v sobotu 28. května v sokolovně ve Všetatech. Souboje začnou úderem sedmnácté hodiny.