"Oddanost a věrnost mnohonásobného Zlatého a Českého slavíka svému poslání vnímám jako velmi inspirující. Rada Městské části Praha 5 bude zvažovat vzdání pocty jeho celoživotnímu dílu pojmenováním ulice," sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Stejný názor má i místostarosta Lukáš Herold, jenž Karla Gotta označil za nejslavnějšího obyvatele této městské části a připomněl, že dění v Praze 5 nebylo slavnému zpěvákovi nikdy lhostejné. „Potvrdil to i před pěti lety, kdy podpořil charitativní projekt Prahy 5 na pomoc dětem a mladým lidem trpícím nervosvalovým postižením. A lokálním patriotem zůstal až do konce," říká.

V nedávné minulosti již podobný akt vyjádření úcty proběhl. Mezinárodní letiště v pražské Ruzyni se necelý rok po smrti někdejšího prezidenta Václava Havla přejmenovalo na Letiště Václava Havla. Piazzetta u Národního divadla později změnila název na náměstí Václava Havla.

Zdali k podobnému uctění Karla Gotta přistoupí i radnice měst na Mělnicku se zatím neví, jelikož jednání zatím neproběhla. O skvělém charakteru zpěváka však Mělničané vědí své.

Karel Gott navštívil Mělník v říjnu roku 2012 v rámci natáčení pilotního dílu seriálu Městečko, ve kterém obsadil jednu z rolí. Mnoho mělnických občanů si tuto příležitost nenechalo ujít. Při natáčení jeho scény na náměstí Míru se s Mistrem lidé toužili vyfotit a také si chtěli odnést jeho vzácný autogram. Karel Gott všem svým fanouškům ochotně vyhověl. Ti tak získali krásnou vzpomínku na jednoho z nejvýznamnějších umělců naší historie a nic na to nemění ani skutečnost, že z celého projektu nakonec sešlo a seriál se nikdy nevysílal.

„Mohu potvrdit, že Karel Gott byl ke všem lidem, kteří za ním přišli, velice sympatický. Trpělivě se s příznivci fotil a neodmítl žádnou žádost o autogram,“ vzpomíná na hudební legendu mělnický kronikář Martin Klihavec.

Svoji zkušenost s Mistrem má i zaměstnanec Hudby hradní stráže a Policie ČR z Mělníka. „Setkal jsem se s ním během natáčení jeho alba Sentiment, které probíhalo ve Studiu A v Karlínském rozhlasu – současné Rádio Regina. Byl to velice sympatický člověk. Tvrdili to o něm všichni, kteří měli tu čest s ním pracovat. Vždy se ostatním snažil pomáhat. Nikdo o něm zkrátka neřekl nic špatného,“ vzpomíná.