Druhý ročník komplexní soutěže ve street workoutu v Mělníku se konal za účasti mezinárodních cvičenců z celého Česka, Slovenska i Polska. „Celkem na hřišti bojovalo 55 soutěžících, což je o patnáct více než minulý rok," vysvětlil Tomáš Vágner s tím, že za tři roky našeho působení na street workoutové scéně, je tento projekt pro mělnický tým srdcovou záležitostí a začíná mít dobré jméno.

Unikátním soubojem Battlemania mezi svalnatými soutěžícími, kteří dechberoucími výkony a silovými kuriozitami předvedli své dovednosti, viděli návštěvníci v areálu centra prevence kriminality v mělnické ulici Karolíny Světlé. Příprava a všechno okolo ní byla opět náročná a zdlouhavá cesta. „Řešil jsem vše se členy týmu už od ledna letošního roku, ale pokud mohu mluvit za celý tým tak si myslím, že jak jsem už říkal, byla to vydařená akce. Určitě bychom našli nějaké mouchy, ale od začátku se povedlo splnit skoro všechny úkoly, které jsme si zadali a hlavně i důležitý, časový harmonogram akce," řekl Vágner.

Úvodní slovo k návštěvníkům měl místostarosta města Mělník Milan Schweigstill společně s Martinou Neubauerovou. „Městu jsme vděční za výraznou podporu při realizaci nové dopadové plochy, která soutěžícím přinesla vynikající komfort," nechal se slyšet Tomáš Vágner.

Kvůli zranění a plánovaných rehabilitací nemohl přijet speciální host Ivan Markioli, který se omluvil, ale příznivcům přislíbil svojí účast v brzké době. „Jsem moc rád, že se povedla myšlenka s cílem motivovat lidi k pohybu a sportu všeobecně. Potkali se zde lidé se stejným zájmem, předali si rady a dosavadní zkušenosti, odnesli si z akce spousty zážitků a dobré nálady vše v přátelském duchu a fair play. Diváci se bavili a měli také proč, díky skvělým výkonům všech soutěžících, kteří od minulého roku posunuli level street workoutu na vyšší úroveň."

Na Battlemanii se objevila i legenda a zakladatel tohoto sportu na české a slovenské scéně – Adam Raw z Ostravy, který se týden před událostí oženil na Ukrajině a zároveň jednou z porotkyní druhého ročníku Taniou Raw.

Tři váhové kategorie a přidané dřepy na jedné noze se závažím potvrdili své opodstatnění v disciplíně weighted, aby se cvičilo komplexněji celé tělo a snížení přidaných kilogramů u ženské kategorie přilákalo letos více žen, což splnilo prvotní plán mělnického týmu. Tomáš Vágner zároveň přiznal, že teď už se začínají rodit plány na třetí ročník.

| Video: Youtube