Lepší počasí si milovníci pohybu pod širým nebem snad ani nemohli přát. Tradiční běh O pohár starostky města Neratovice, který se jako každý rok konal v lokalitě Na Skalách v městské části Lobkovice, díky jarnímu slunečnému počasí absolvovaly stovky běžců všech věkových kategorií.

V prostoru startu a cíle u lesní mateřské školy Dubínek to tak v určitou chvíli vypadalo jako na školním hřišti při vyhlášení požárního poplachu. Sešli se tam nejmladší žáci, minižáci, předžáci, mladší žáci i starší žáci. A nechyběli ani předškoláci, některým bylo sotva pět let.

Michaela Kučerová, jedna z organizátorek, která je zároveň vedoucí přípravek neratovického atletického oddílu, si vysokou účast dětí pochvalovala. „Myslím, že je jich tu víc než loni," poznamenala potěšeně.

Spousta malých atletů

Radost jí malí sportovci ostatně dělají i v klubu, v posledních letech totiž o nadané atlety není nouze. „Dokonce si vybíráme, nebereme každého, kdo se přihlásí," připomněla s tím, že právě nejmenší děti chodí na tréninky pravidelně a poctivě. „Jezdíme s nimi i na závody, nejvíc do Houšťky ve Staré Boleslavi, kde si zaskáčou a zahází právě i ti nejmladší, bývají to víceboje. Nebo jezdíme na závody družstev. A musím říct, že si nevedeme špatně, třeba některé mladší žákyně jsou hodně šikovné," pochvalovala si.

Výsledky hlavních kategorií

Dorostenky, juniorky, ženy (1 450 m):
1. Pavlína Slezáková, 
Stará Boleslav
2. Kateřina Šírková, 
 HO Negatif
3. Tereza Huláková, Sparta
4. Dina Najmonová, GPP
5. Monika Florová,
 SŠK Újezd

Dorostenci, junioři, mílaři (3 200 m):
1. Tomáš Hatka, 
Stará Boleslav
2. Jiří Šmíd, Neratovice
3. Ondřej Bureš, Sparta
4. Václav Mráz, Sparta
5. David Vondrulška,
 Neratovice

Muži (9 600 m):
1. Vlastimil Flégl, Vrchlabí
2. Michal Michálek, Mlazice
3. Jaroslav Brynda,
 Neratovice
4. Michal Holík, Eleven
5. Jan Beran, ČZU Rolníci