Konkrétně v Mělníku odvolilo 69 procent oprávněných voličů, o dvě procenta více, než v kole prvním. 61 procent hlasů zde dostal Pavel a 39 Andrej Babiš.

A podobně tomu bylo také v Kralupech nad Vltavou, kde zvítězil Pavel. Svůj hlas hodilo novému prezidentovi 63 procent voličů. Druhý Andrej Babiš získal 37 procent. Celkově se voleb v Kralupech účastnilo necelých 70 procent voličů. "Těším se na dobrého prezidenta a zároveň na zklidnění situace. Pavel bude kvalitní prezidentem," řekl Deníku obchodní ředitel firmy Linet a obyvatel Kralup Petr Foit.

Budoucí prezident vyhrál také v Neratovicích, kde účast oproti prvnímu kolu stoupla z 62 na 65 procent. Petra Pavla podpořilo 56 procent neratovických voličů. Andrej Babiš obdržel 43 procent hlasů.

Celkově se volební účast oproti prezidentským volbám v roce 2018, kdy na Mělnicku dorazilo k volebním urnám v prvním kole 60 a ve druhém 64 procent lidí, zvýšila na 68 procent (první kolo) a 70 procent (druhé kolo). Před pěti lety zvítězil ve druhém kole Jiří Drahoš s náskokem jednoho procenta před Milošem Zemanem, a to 51 procent hlasů, avšak výhra na Mělnicku Drahošovi v roce 2018 nestačila a Miloš Zeman obhájil svůj mandát na dalších pět let.

Podívejte se, jak se volilo ve vaši obci - ZDE.