Kapacita je v současné době beznadějně naplněna. Dočasný pobyt lze využít maximálně jeden rok. Nájemníci však musejí pocházet ze středočeského kraje.

Lůžko v azylovém domě vyjde jednotlivce na 120 korun denně, rodina s jedním dítětem zaplatí potom 240 Kč, pětičlennou rodinu čeká úhrada ve výši 330 korun. V poplatcích je zahrnuta například dodávka tepla, vodné a stočné a vybavení ubytovacích jednotek. Pokud mají zájem, mohou si požádat o stravu.

O Vánocích jim pobyt zpříjemnil mladoboleslavský magistrát. 

Díky němu si mohli pochutnat na štědrovečerním menu. Obyvatelé azylového domu i noclehárny díky tomuto bonusu získali obligátní jídlo – řízek a bramborový salát. Nechyběly však ani obložené chlebíčky vlastní výroby a vánoční dárky pro nocležníky v podobě balíčků s osobní hygienou.

Mělnická radnice.
Mělník schválil rozpočet, do provizoria nepůjde

Mělnický azylový dům dnes využívá devět rodin s jedenadvaceti dětmi. Nejmladšími obyvateli jsou přitom teprve několikaměsíční miminka. Pro děti zaměstnanci azylového domu připravili na Štědrý den vánoční besídku se Stromem splněných přání, a tak nebyly ochuzeny o Ježíškovu nadílku.

Azylový dům je běžně otevřen do 22. hodin. Pokud se jeho obyvatelé nedostaví do stanovené doby, musejí si hledat nocleh jinde. Výjimkou je Silvestr. Požívání alkoholu je zdejším obyvatelům přísně zakázáno, budou se tak muset prozatím obejít i bez tradičního silvestrovského přípitku. Snad si společně připíjí při jiné vhodné příležitosti. Třeba už ve vlastním bytě.

Plamínek, který byl zažehnut v rodišti Ježíše Krista, doputoval i na Mělnicko.
OBRAZEM: Betlémské světlo projelo Mělnickem