Ani po včerejším zasedání zastupitelstva není jasné zda, a případně o kolik, se zvedne cena městské hromadné dopravy vMělníku. Původně navrhované zvýšení ceny jízdenky pro dospělého člověka o tři koruny neprošlo. Zastupitelé však přijaly návrh, podle kterého si nechají zpracovat podrobný mapový podklad všech spojů městské hromadné dopravy i linkových autobusů.

Ze zasedání vyšlo najevo, že silná většina zastupitelů je pro zachování stávajících cen jízdného a hledání jiné alternativy, která by spočívala pravděpodobně vomezení některých linkových spojů. „Připadá mi zbytečné, aby městské autobusy jezdily do míst, kde každou chvíli projíždějí linkové příměstské,“ uvedl zastupitel Milan Schweigstill, který proti zdražování vystupoval nejvýrazněji.

O případném zdražení či omezení některých linek se tak rozhodne až na dalším zasedání vúnoru, kdy by měli mít zastupitelé zpracovaný nový návrh včetně finančního řešení a ekonomických dopadů vpřípadě zrušení některých spojů. Podrobnosti se dočtete ve čtvrtečním vydání Mělnického deníku.