Právě rychlost je většinou příčinou smrtelných nehod motorkářů. Doplatil na ni na začátku dubna i devatenáctiletý mladík, který u silnice mezi Vraňany a Lužcem nad Vltavou nezvládl zatáčku. Na motorce jel asi tři sta metrů příkopem podél vozovky, pak narazil do stromu a letěl asi dvacet metrů vzduchem. Následkem pádu byl smrtelný úraz hlavy. Stejné to bylo i u další tragické nehody motorkáře, která se stala na sklonku května na silnici mezi Novou Vsí a Mlčechvosty. Muž na stroji Suzuki tam při předjíždění kolony zavadil o jedno z aut. To ho vrhlo do protisměru, kde vyletěl ze silnice s narazil do svahu. Po nárazu letěl asi 190 metrů do pole. Motorkář na místě zemřel.

Nesprávné předjíždění zavinilo i další smrtelnou nehodu, k níž došlo v dubnu u Kozomína. V autě, které se při rychlém předjíždění kolony aut srazilo s cisternou, zemřeli dva mladí muži, dvaadvacetiletý a šestadvacetiletý.

Podle policejních statistik se od začátku letošního roku do poloviny června stalo na Mělnicku 686 dopravních nehod. Loni to bylo podobné, za stejnou dobu došlo k 693 nehodám. Ve srovnání s rokem 2006, kdy se stalo za pět a půl měsíce 814 dopravních nehod, je patrný pokles. Ještě výraznější změna k lepšímu je u nehod, kdy řidiči pili před jízdou alkohol. Zatímco v letech 2006 a 2007 se jich podílo ne dopravních nehodách shodně 46, letos už jen 25.