Třiadvacetiletého muže a dvaadvacetiletou ženu včera kriminalisté z Prahy-východ obvinili ze spáchání osmnácti trestných činů. Podle policejní mluvčí Štěpánky Zatloukalové mají na svědomí jedenáct krádeží a dvě loupeže. „Muž byl obviněn i z útoku na veřejného činitele, maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění,“ doplnila Zatloukalová.

Pachatelé byli dopadeni v úterý ráno v Tišicích. Policisté je tam pronásledoval ze Staré Boleslavi, kde se je snažili zastavit. Řidič se však do nich snažil najet, šlápl na plyn a zmizel. Jeho jízda skončila v tišickém poli, odkud se pachatelé snažili prchnout. Zastavil je až varovný výstřel.

Následné výslechy potvrdily podezření policistů, že je škodovka kradená i že jde o lupiče, kteří v zimě v Neratovicích, Kraldupech nad Vltavou, Byšicích, Brandýse nad Labem, Čelákovicích a Odoleně Vodě rvali chodcům z ramen kabelky a tašky z okénka jedoucí Škody Octavia nebo Volkswagen Golf. Podobným způsobem okrádali i cyklisty. Dvě z obětí se snažily bránit, a tak došlo k jejich zranění. Včera kriminalisté pracovali na tom, aby mohli navrhnout státnímu zástupci vzetí do vazby obou lapených pachatelů.