Návštěvníci se tam mohli zapojit i do týmové soutěže v řezání a štípání dřeva nebo si prohlédnout všech Sedm kadlínských zastavení.

Sedm kadlínských zastavení zahrnuje muzeum se čtyřmi expozicemi, venkovskou kovárnou, starou selskou technikou, polními plodinami místního kraje a sbírkou motyček, devatenáct metrů vysokou rozhlednu Hradišť, ze které je výhled například na Říp, Bezděz, Ještěd a Krkonoše, naučnou stezku Hradišť, zaměřenou na poznání krajiny a přírody, a místní Kostel svatého Jakuba Většího.

Ke kostelu, o němž se zmiňují dobové dokumenty už na sklonku čtrnáctého století, patří i hřbitov. Obklopuje ho zeď, postavená na sklonku devatenáctého století. Během let byla několikrát opravována, teď by potřebovala další zásah. Podle kadlínské starostky Michaly Gregorové se obec snaží hřbitov od církve získat, aby zeď mohla nechat opravit. „Je to nadějné, možná bude hřbitov v naší správě ještě v letošním roce," vysvětlila starostka, podle které má kadlínská římskokatolická farnost nového faráře Petra Kothaje. „Je velmi vstřícný. Zájezdům, které si přijíždějí prohlédnout Sedm kadlínských zastavení, ochotně umožní prohlídku kostela a věnuje se jim," chválí spolupráci Michala Gregorová.

Na akci Plody podzimu zůstávali návštěvníci až do večera, kdy je čekaly romantické prohlídky místního muzea, osvětleného svíčkami ve vydlabaných dýních, nebo ohnivá šou na návsi.