Jak řekl starosta Mělníka Ctirad Mikeš, potíže nastávají tam, kde nelze provoz omezit. „U úřadu to je jednodušší, tam mohou maminky s dětmi přijít do práce, kde to půjde, tak plánujeme i umožnit práce z domova, to jsme schopni zabezpečit,“ vysvětlil mělnický starosta.

Online reportáž

Zatím ale podle jeho slov není jasná představa, jak konkrétně budou taková opatření vypadat. Další setkání štábu k situaci ohledně koronaviru se odehraje 11. března. „Budeme řešit situaci, jak uchopit zabezpečení provozu městského úřadu i zřízených organizací,“ uvedl.

V Kralupech nad Vltavou se budou problematikou teprve zabývat. Jak uvedl starosta Marek Czechmann, zaměstnanci dostanou možnost v pracovní době zařídit pro své děti hlídání. „Zatím nemáme více zmapováno, je to vše hodně rychlé. Někdo bude potřebovat zůstat doma, jiný bude pracovat z domova,“ nastínil.

V domácí karanténě nejspíše skončí dva lidé z úřadu v Neratovicích. „Dvě pracovnice nám odjely do míst, kde se dá předpokládat větší zásah koronavirem,“ řekl starosta města Roman Kroužecký. Ty tak budou v domácí karanténě. „Dva lidi nejsou problém, ještě jsou navíc pryč. Jinak jde ale o čerstvou informaci, nedokáži na to reagovat,“ odpověděl na otázku, zda čeká nějaké vážnější problémy, kdyby neměli někteří pracovníci kam dát děti na hlídání.

Na problémy to ve Mšeně podle slov starosty Martina Macha spíše nevypadá. „Zatím je vše v pořádku, na hlídání fungují prarodiče a pracovníci v rizikových zemích nebyli. Vše je pro tuto chvíli v plném provozu,“ vysvětlil.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník