Už příští rok by měla začít výstavba sjezdu ze silnice I/16 do mělnického přístavu. Vyplynulo to z jednání zástupců radnice, Ředitelství silnic a dálnic a Českých přístavů.

„Z průběhu jednání vyplynulo, že Ředitelství silnic a dálnic je připraveno na své náklady v příštím roce realizovat okružní křižovatku na silnici I/16,“ uvedl vedoucí odboru výstavby a rozvoje Pavel Průcha.

Z kruhového objezdu, který vznikne na „novém“ mostě, povede silnice do Nůšařské ulice pod ním. „Investorem této komunikace bude město Mělník,“ řekl Průcha. Konečnou cestu z Nůšařské ulice zainventují České přístavy. V současné době už je zahájeno územní řízení pro kruhový objezd a jeho napojení do Nůšařské ulice. Město bude muset žádat o dotaci na stavbu z fondů Evropské unie.

Ředitelství silnic a dálnic počítá se zahájením výstavby v srpnu příštího roku. Na potřebné kroky včetně konečné realizace mají přibližně 8 milionů korun. Stavbu sjezdu do přístavu přímo z mostu vítají především obyvatelé městské části Pšovka, kterým denně proudí desítky kamionů kolem domů. Částečně by se tak mohla zlepšit situace na pšoveckém kruhovém objezdu.