Podle vedoucího mělnického oddělení služeb, správy a údržby komunikací Miroslava Klučkoviče teď dokončují stoky v ulicích U Studny a Pod Vodojemem, přípojky pak v ulicích Na Pěšince a Pod Chloumečkem.

„Pokud půjde dále vše bez komplikací, bude všechno hotové na konci března,“ uvedl Klučkovič.

Zároveň připravují úředníci radnice výběrové řízení na rekonstrukce a opravy chloumeckých komunikací, které zasáhla stavba kanalizace.

„Na dvě ulice, O. Johna a Zemědělskou, se město uchází o dotaci z Úřadu regionálního rozvoje,“ připomněl Klučkovič a doplnil, „předpokládáme, že by práce v prvních ulicích mohly být zahájeny hned po skončení stavby kanalizace, tedy na začátku dubna. Všechno by mělo být hotovo do konce následujícího roku.“

V deštivých dnech letošní zimy, kdy nemrzne, nelze udržet komunikace čisté. Voda se dostala i pod panely, které jsou na některých místech provizorně položeny.

„Nejhorší situace je v ulici U Hájovny, právě v této ulici se nový povrch začne dělat jako první,“ poznamenal Miroslav Klučkovič.
Na náklady na stavbu kanalizace na Chloumku sto sedmdesát milionů korun přispělo městu devětadvaceti miliony ministerstvo zemědělství a dalšími devětasedmdesáti miliony vodárny