Ve funkci druhého místostarosty po třech měsících skončil Jiří Souček, který se jako jediný kandidát Sdružení pro ještě lepší Kaninu doslal do pětičlenného zastupitelstva.

Pro jeho odvolání, které na druhém zasedání navrhl zastupitel Roman Burda, zvedla ruku čtveřice zastupitelů.

„Od samého zvolení se pan Souček nechoval jako spolupracující místostarosta, ale spíš jako uražená opozice,“ odůvodnil svůj návrh na Součkovo odvolání Burda a dodal, že práci pro obec se jako druhý místostarosta věnoval minimálně.

Jiří Souček, který přišel o funkci a je dále řadovým zastupitelem, své odvolání považuje za nehoráznost. „Zapůsobilo to na mě jako předem připravená komedie,“ hodnotil postup zastupitelstva Souček.

S tvrzením, že odmítal spolupracovat a nechtěl se věnovat práci pro obec, nesouhlasí.

„Opakovaně jsem nabízel jakoukoli spolupráci. Řekl jsem, že si klidně vezmu na starosti technickou oblast, což jsem celé roky dělal. Ale úplně mě od všeho odstavili. Vůbec mi nešlo o peníze, chtěl jsem jen trochu spravedlivý přístup,“ hájil se Souček, který byl v minulosti šest let kaninským starostou.
Na ustavujícím zasedání Jiří Souček navrhl, aby měla Kanina místo jednoho dva místostarosty. „Souhlasili. Ale zřejmě jen proto, aby mohli funkci druhého místostarosty za pár týdnů zase zrušit,“ řekl Souček.

Zastupitel Roman Burda tvrdí, že Součkovo odvolání nebylo žádnou mstou za předvolební urážky, které prý na kandidáty Kanina jinak padaly. „Byl to opravdu jen výsledek zhodnocení práce pana Součka v nově vytvořené pozici druhého místostarosty,“ konstatoval Burda a poznamenal, že původní myšlenka využití znalostí a zkušeností bývalého starosty tak vzala za své.

Podle Součka jsou všichni kandidáti ze sdružení, jehož byl lídrem a jejich voliči, znechuceni.
„Myslím, že k příštím volbám nepůjde z naší strany nikdo. Takový přístup nemá s demokracií pranic společného,“ doplnil.