Seděla v první řadě. Vzpřímená, se zasněným pohledem, s krásným účesem, krásnou tváří, oku lahodícím šatům. Kněžna Bettina Lobkowicz. V jednu chvíli vytáhla kapesník a utřela si slzy…

Právě Bettina Lobkowicz byla nejen předsedkyní hodnotící komise v rámci celonárodní kampaně na podporu prorodinné politiky Společnost přátelská rodině, ale také hostitelskou okresního setkání. „Sama nemohu mít děti, ale ráda těmto skutkům pomohu,“ řekla zasněně Bettina Lobkowicz. „Maminky jsou důležité. Stejně ale tak jsou důležité tety, ke kterým si malé děti mohou vždy doběhnout pro pohlazení, pro vlídné slovo. Takovou tetou jste pro nás právě vy, paní kněžno, díky,“ řekla na adresu paní Bettiny Rut Kolínská, vyhlašovatelka kampaně a nositelka titulu Žena roku.

Na Mělnicku bylo do kampaně za získání zmíněného certifikátu nominováno celkem 11 podnikatelů a zařízení. Nakonec certifikát získali čtyři nominovaní – Boty od Ševců ve Mšeně, podejce specializované dětské obuci Amina v Mělníku, Lékárna Centrum Mělník a Pizzerie Max v Mělníku. Všichni svým způsobem přispívají k tomu, že ve svých provozovnách dávají prostor maminkám s malými dětmi – například úpravou prostor či zřízením dětských koutků.

„Je doba, kdy je rodina vytlačená společností zaměřenou na výkon a úspěch až na její okraj. Proto se členové mateřských a rodinných center v Česku rozhodli ocenit ty společnosti, které podporují rodiny například bezbariérovými přístupy, nekuřáckým prostředím, nabídkou rodinných slev či snahou o zachování zdravého životního prostředí,“ uvedla Pavlína Rozborová, koordinátorka kampaně na Mělnicku.

Při předávání certifikátu předvedly své umění děti ze Základní školy Seifertova a z hudební školy Yamaha. Pro malé děti byl před účinkujícími rozprostřen koberec a děti si tak mohly v klidu užívat celou slavnost. Nikdo jim nepřikazoval, že nesmějí mluvit, že nesmějí po místnosti běhat. Pohodová atnmosféra, kterou nastolilo Mateřské centrum, sálala všude kolem.