Už podruhé sice neuspělo ve výběrovém řízení vyhlášeném městem, vítězná pražská společnost Dogpoint ale přesto zatím v útulku nepůsobí.

Kauza se táhne už rok. Po prvním výběrovém řízení na provozovatele útulku se mělnické sdružení obrátilo na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ale ještě než padl verdikt, město raději vyhlásilo novou veřejnou soutěž. I v té opět vyhrál Dogpoint. A mělnické sdružení se znovu obrátilo na antimonopolní úřad. Na jeho závěry zatím čeká. A s ním i město.

„Dogpointu při soutěži scházel v nabídce dokument s nabídkovou cenou, který byl podmínkou zadání," vysvětlila dobrovolnice Mělnického sdružení ochránců zvířat Jitka Kovaříková.

Podle starosty města Ctirada Mikeše šlo ale pouze o chybu v doplnění tabulky v nabídce, která uzavření smlouvy s vítězem nebrání.

Mezi další výtky mělnického sdružení patří povolení Dogpointu k odchytu toulavých psů, které získal na jaře až deset dní po termínu určeném k podání nabídek v soutěži.

„Podle zákona tím nesplnili profesní kvalifikaci, proto by měl na místo vítěze postoupit druhý uchazeč v pořadí, tedy Mělnické sdružení ochránců zvířat," míní Jitka Kovaříková.

To ale mělnický starosta odmítá. „Zatím jsme s vítězem soutěže nepodepsali žádnou smlouvu, proto to jako pochybení nevidím," řekl a  doplnil, že odchyt ani provozovatel útulku nemusí provádět sám, může si na to někoho s oprávněním najímat.

„Čekáme na verdikt antimonopolního úřadu, do té doby s žádným řešením nepočítáme," zdůraznil starosta města.

Mělnické sdružení ochránců zvířat podle předsedkyně Jaroslavy Tiché ani v případě, že spor prohraje, nepočítá s ukončením svých aktivit. Pokračovalo by i bez městského útulku. „Máme sehnaný pozemek, elán a vizi," připomněla, že při založení jiného zařízení pro  zvířata v nouzi by se sdružení neobešlo bez podpory veřejnosti, která může už nyní přispět na jeho účet. „Začínali bychom na zelené louce," dodala Jaroslava Tichá.