Pražská ulice naproti bývalému cukrovaru bude pro chodce konečně bezpečnější! Lidé se už nebudou muset bát o své zdraví. Doposud jsou nuceni přebíhat velmi frekventované ulice, na kterých už více než rok chybějí obnovené přechody.

Jak jsme již minulý týden na tento problém v Deníku upozornili, Pražská ulice v místech, kde se kříží s Cukrovarskou a Italskou, je velmi nebezpečná. Denně tudy procházejí desítky lidí, z nichž velkou část tvoří studenti nedaleké střední technické školy. „Protože tudy chodí většina našich studentů, samozřejmě obnovu přechodů kvůli zvýšené bezpečnosti přivítám,“ řekl Vojtěch Stritzko, ředitel školy.

Přes silnice přebíhají ale také malí školáci, kteří míří do školy v Pražské ulici. „Řidiči jim ale většinou přednost nedávají právě proto, že tam není nakreslený přechod,“ poznamenala obyvatelka blízké čtvrti Lucie Hrnčířová.

Původní přechody pro chodce zmizely před více než rokem, když se v místech opravovaly povrchy vozovek. Podle Martina Kupky, mluvčího Středočeského kraje, je za jejich obnovu zodpovědný kraj a ve správě ji má Ředitelství silnic a dálnic.

Z písemného vyjádření provozního náměstka správy Zdeňka Mečíře ovšem doposud není jasné, kdy nabílené zebry začnou sloužit: „Přesný termín v současné době nelze sdělit, předpokládáme realizaci v průběhu letních prázdnin. V současné době probíhá výběrové řízení.“

Dopravní situací v Mělníku se zabývá i hejtman Petr Bendl a je možné, že se v rámci Hejtmanského dne v Mělníku na chybějící přechody podívá.