Masopustní čas začíná podle tradice po svátku Tří králů a pokračuje až do Popeleční středy před Velikonocemi. Dříve představoval týdny hodování i veselí mezi dvěma postními dobami a vrcholil až v posledních třech dnech průvody maškar. Dnes už masopusty nejsou vázány přímo na tento čas. 

Mělník
19. února 
průvod vyráží z náměstí Míru ve 14 hodin. V 10 hodin se konají tradiční masopustní trhy u Dobrého Kance.

Lobeč
18. února
sraz je ve 13 hodin u pivovaru, výčep bude otevřen od 11 hodin. Nebude chybět živá muzika a zábava bude pokračovat v lobečské sokolovně.

Nebužely
18. února
průvod maškar začne od 14 hodin. Od 16 hodin začne dětský karneval. A od 20 hodin se koná karneval pro dospělé. K tanci i poslechu zahraje kapela Krédo. Vstupné je 150 korun, mastky platí jen 80 korun.

Neratovice
18. února
průvod masek z návsi na zámek ve 12.30 hodin. Akce v zámku Lobkovice se bude konat od 10 do 18 hodin. Připraven je bohatý program včetně vystoupení šermířů, prohlídek zámku s průvodcem, zabijačkových dobrot a akcí pro děti. Všechny masky budou odměněny.

Cítov
25. února
zahájení je naplánováno ve 13 hodin před kulturním domem. Průvod vyrazí v doprovodu muziky ta zhruba tříkilometrovou trasu. Na hřišti začne od 15 hodin kulturní program, včetně porážky kobyly. Připraveny budou zabijačkové hody a další občerstvení.

Čečelice
25. února
sraz masek je ve 14 hodin na návsi. Nebudou chybět zabijačkové hody. K dobré náladě zahraje kapela Čečelband.

Malý Újezd
25. února
sraz je ve 13 hodin u hasičské zbrojnice, kde bude čekat i mašinka. Od 15 hodin začne dětský karneval, chybět nebudou soutěže, diskotéka i občerstvení

Nelahozeves
25. února
zabijačkové hody se konají od 10 hodin v Infocentru Nelahozeves. V nabídce nebudou chybět ovar, prdelačka, guláš, jitrnice, jelita, tlačenka, sekaná a další dobroty. K příjemné atmosféře bude hrát Vojta Hrňák s harmonikou. Večer od 18 hodin je v plánu folk a country Drnkačky.

Veltrusy
25. února
sraz je v 10 hodin v parku u školy

Masopusty na Mělnicku v minulých letech:

Masopust Vraňany 2022

Fotogalerie: Masopust Vraňany 2022

Masopust v Chodči

Fotogalerie: Masopust v Chodči

Mělnický masopust 2020

Fotogalerie: Mělnický masopust pobavil i přes nepřízeň počasí!

Z masopustu v Cítově 2020

Fotogalerie: Z masopustu v Cítově

Velkoborecký masopust 2019

Fotogalerie: Velkoborecký masopust

Kralupský masopust 2018

Fotogalerie: Kralupský masopust

Chodečský masopust 2017

Fotogalerie: Chodečský masopust

Masopust v Lobkovicích 2017

Fotogalerie: Masopust v Lobkovicích