Svědky ostré sousedské hádky byli včera po poledni na spáleništi v Mělnické Vrutici mělničtí hasiči. Spor o příčinu požáru, který zachvátil strniště na malém políčku, začal hned po zásahu.

„Vypaloval to, stejně jako každý rok,“ osočila majitele pole sousedka, která hasiče k požáru zavolala. Měla strach, že se oheň rozšíří až na vedlejší pozemek, kde má dům se zahradou. Ten před lety koupila právě od majitele pole.

„Nemáme dobré vztahy,“ řekl majitel pole, senior, který ve vesnici bydlí přes čtyřicet let. Na políčku, kde měl ječmen, zůstala sláma. „Po desáté jsem se šel podívat, jestli už je sláma suchá, abychom ji mohli lisovat a dát na půdu. V zimě s ní podestýláme praseti. Když jsem sem ale přišel, už čtvrtina pole hořela,“ vysvětlil.

Navzdory sousedské při je příčina požáru zatím neznámá. Vyšetřovatel mělnických hasičů Jiří Velebný však úmyslné zapálení nevyloučil. Podle majitele pole nebyly následkem požáru, který spálil asi kilometr čtvereční strniště, žádné škody. Oheň však zasáhl ještě asi deset metrů čtverečních trávy na sousedním pozemku a ožehl dva stromky.

Mělničtí hasiči zásah hladce zvládli, už cestou k poli však jeden z nich málem přišel k vážnému úrazu.