Děti, které to mají ze svého domova do školky nebo školy daleko, by od září mohl vozit obecní mikrobus.

Starostka Iveta Fišerová potvrdila, že obec plánuje nákup jedenáctimístného vozu z důvodu zajištění bezpečnosti místních dětí při cestě do školy a školky. 
V ohrožení jsou zejména žáci, kteří bydlí v původní, spodní části Kel nejblíž Labi. Při cestě do školy totiž přecházejí vysoce frekventovanou silnici první třídy číslo 9 vedoucí z Mělníka do Prahy, a také silnici druhé třídy číslo 331 z Kel do Tišic a dále do Staré Boleslavi.

Srážka chlapce na přechodu

„Není to tak dávno, kdy přímo na přechodu srazilo auto malého chlapce. Naštěstí z nehody vyvázl poměrně dobře, ale bylo to ošklivé," připomněla kelská starostka s tím, že obecní mikrobus by sloužil nejen dětem, ale i seniorům nebo handicapovaným. A to nejen při pojížďkách v katastru obce, ale například i při cestě do sousedního Mělníka.

Anketa mezi místními z konce loňského roku totiž ukázala, že o tento druh dopravy je v obci zájem.

Rozvoz dětí i seniorů

„Ověřili jsme si, že automobil by byl využívaný v průběhu celého dne. Ráno by odvezl děti, dopoledne by pak posloužil místním třeba při dopravě k lékaři. V poledne by se jím mohly rozvážet obědy a odpoledne by opět dopravil děti do jejich domovů, případně by si ho lidé mohli objednat jako taxi," popsala Iveta Fišerová a dodala, že obec by provoz mikrobusu v rámci sociální služby částečně dotovala.

Kly jsou rozlehlou obcí, kde může být cesta z jednoho konce na druhý i pět kilometrů dlouhá. „Vytíženost mikrobusu by se mohla pohybovat mezi sto padesáti až dvěma sty kilometry denně," uzavřela starostka.