VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KEMP: Autokemp ubytovna SK Mšeno

Mšeno/ Představujeme vám první navštívený kemp - Autokemp – ubytovnu SK Mšeno

3.7.2008
SDÍLEJ:

Autokemp – ubytovna SK Mšeno Foto: Deník/Jiří Macek

Zápor: k velkému koupališti je to kilometr a půl. Klad: k velkému koupališti je to kilometr a půl.

To je stručný popis autokempingu a ubytovny ve Mšeně. Areál provozuje místní Sportovní klub.

Proč zápor? Milovníci koupání musí za vodou jít daleko.

A proč klad? Protože je alespoň více času na povídání si před karavenem, u stanu či na zahrádce restaurace.

Ale nelomte rukama, vodní anabáze pokračuje. Nemají tu koupaliště, zato tu mají dva bazénky, které bohatě k osvěžení stačí. A hlavně rodiče mají své děti doslova na očích.

Chuťové buňky lákají do restaurace Stadion, kde to voní česnečkou, klobáskou, ale i minutkami. Pořádají tu školení, oslavy, svatby, proto se musí kuchařka Jitka Vaňková ohánět.

Autokemping si oblíbily skupinky sportovců, zejména fotbalistů. Ti zde absolvují soustředění. Ideální prostředí – vždyť fotbalový stadion je hned vedle kempu.

Místo je vhodné pro cyklisty, kteří jezdí po Mělnicku a Kokořínsku.

Je to příjemné místo pro rodiny s dětmi. Nejen kvůli malému bazénku, na který dohlédnou rodiče nejen ze svého stanu či karavanu, ale především z terásky hospůdky. A řekněte, není to ideál: na stole orosený budvárek, voňavá česnečka k tomu a děti nadohled?

Pozitivní je také fakt, že ačkoliv je kemp na dosah městských bran, je zhruba sto metrů vzdálen od hlavní silnice. Dopravní ruch sem tak vůbec nedolehne.

To vše je výčet kladů., Jsou tu ale i zápory. Ty se projevují především při vjezdu do areálu, který působí doslova odpudivě. Jakoby připomínal vjezd do prostoru, který opustila slavná sovětská armáda po dočasném pobytu. Běs!

Kdo se ale přes tenhle „vstupní problém“ prokouše, určitě tu prožije příjemnou dovolenou…

Kde, co, za kolik

Adresa
SK Mšeno
Boleslavská 398
277 35 Mšeno

Kontakt

telefon : 315 693 214; 607 846 752
e–mail: nechyba@cmail.cz

počet „eráráních“ karavanů 5
počet míst pro karavany 15 – 17
počet míst pro stany cca 50
počet míst v ubytovně 31

Sociální zařízení: toalety a sprchy
Sportovní zařízení: fotbalové hřiště, pingpongový stůl, úschovna kol
Koupání :v místě dva malé umělé bazénky, městské koupaliště vzdálené cca 1,5 km
Zařízení a služby pro děti: bazénky

Ceník

dospělá osoba 25 Kč/den
dítě do 15 let 15 Kč/den
stan 35 Kč/ den
karavan stálý 100 Kč/den
karavan vlastní 55 Kč/den
povlečení 60 Kč/pobyt
pes 15 Kč/ den
pod širákem 30 Kč/ den
elektrická přípojka 55 Kč/den
pračka – jedno použití 25 Kč/ den
osobní auto 0 Kč
ubytovna od 130 Kč/ den
plná penze dospělý 150 Kč
plná penze do 14 let 130 Kč
plná penze do 6 let 90 Kč

Tip na výlet

koupaliště Mšeno, hrad Kokořín, hrad Houska, Partyzánské jeskyně, Cinibulkův okruh

Služby pro návštěvníky

restaurace Stadion – otevírací doba od 11.00 do obsloužení posledního zákazníka, minutky od 99 korun včetně přílohy a oblohy

Je libo Dračí dech za pětadvacet korun?

Vejít dovnitř? Zalapeme po dechu. Néééé!!!

Blížíme se do kempu ve Mšeně, kempu mezi fotbalovým hřištěm a plochodrážním stadionem. Chvíli tápeme. Otevřená brána s rezavými vraty s vrátnicí, která už dlouho neviděla vrátného a směrovkami do opravny aut. Tudy vede cesta do kempu?

Když však projedeme rezavou branou, otevírá se nám jiný svět. Svět pohody, klidu. A když se usadíme na chvíli v příjemným židlích na terase restaurace Stadion, dýchne na nás dovolenkový čas.

A vzápětí zavoní z lokálu místní specialita – Mšenský plátek se šunkovou omáčkou. „Jako přílohu bych doporučil americké brambory,“ utrousí Luboš Nechyba, jak sám sebe nazývá „děvečka pro všechno“, oficálně správce.

Právě kuchyně je jednou z chloub kempingu a ubytovny na okraji Mšena, kterou provozuje místní Sportovní klub. „Kdysi jsme to pronajímali, ale areál byl devastován, takže od roku 2004 si ho provozujeme sami. Z výnosů financujeme mladé fotbalisty,“ říká pan Luboš.

Protože areál funguje takřka celoročně, je tady doslova do písmene jako doma. „Jsme tady s přítelkyní pořád. Jestli s tím chci někdy seknout? No jasně, každý rok. To víte, ona mi na nervy neleze, ale já ji asi občas jo. Vždyť tady všechno uhlídat, to je pořádná fuška, kolikrát je to náročná směna do ranních hodin,“ říká potichu sympatický správce a rukou kývne na pozdrav přítelkyni.

Terasu najednou ovane vůně česneku. Je to jasné: česnečka! A za patnáct korun! „Když jsme u těch polévek, máme i zelňačku za 18 a Dračí dech za 25 korun. To si dejte a musíte si pak objednat i náš budvárek,“ uculuje se mistr Nechyba. Neobjednávám si.

Prohlížím v rychlosti jídelníček – Cikánský pláč, Tatarák, spousta minutek, dokonce i rybích. A pak – radost pohledět: utopenec a opékaná klobása.
Do mšenského areálu jezdí za odpočinkem lidé do karavnů a stanů. Mají tu klid jako nikde jinde. Možná se zdá jako handicap vzdálenost od mšenského koupalitště – plných jeden a půl kilometru. Jenže! Oni tu mají dva poměrně velké bazénky, které především dětem k vyřádění bohatě postačí.

Zrovna včera. V kempu pobývá dvacítka mladých fotbalistů z Fotbalové školy FK Litoměřice. Kluci na velké louce, kde zatím nejsou stany tvrdě trénují, pot se z nich lije.

„Žádná oddychovka, kluci dvoufázově makají. Nejde nám ale o kondičku, především je to práce s balonem,“ popisuje Dalibor Mikulenda partu mladých sympaťáků, kteří do Mšena jezdí pravidelně na soustředění.

„Máme tu kluky ročník narození 2000 až 2002, někteří mají s fotbalem už velké zkušenosti, jiní jsou začátečníky. Ale všichni jsou skvělí, je to výborná parta, a máme bezvadné počasí,“ dodává druhý z trenérů, který kluky honí a bdí nad nimi non stop, František Sládek.

Mšenský kempový areál vyhledávají lidé cíleně i náhodně. Mnozí se tu zastaví, když jedou s rodinou kolem, přenocují a mizí. Stejně tak je to s partičkami cyklistů. A mnozí, pod dojmem pohody, se vracejí.

Možná i proto, že právě tahle část Mělnicka je pověstná, že se ji vyhýbají deště. „Vždycky se to rozbije někde u Vrátenské hory či na Labi u Mělníka, ale tady máme jen takový deštíček,“ libuje si správce Nechyba.

Vzápětí odbíhá a udílí pokyny kuchařce Jitce Vaňkové, která má na starosti v tomto týdnu malé caparty. Vždyť kluci po tom tréninku snad ani hlady nevidí.

„A když budete mít plné zuby lenošení v kempu, vyražte na výlet. Takových míst je tady dost,“ říká pan Luboš. Kokořínsko, Houska, Mělník.

„To všichni známe, tím nikoho nenadchneme, prozraďte čtenářům nějaké vaše místečko, o kterém nikdo neví. Třeba jen takové, kde lišky dávají dobrou noc a vám je tam krásně. „Mám jedno takové místo – Partyzánské jeskyně. Mezi Vrbodolem a Bondeckou roklí, prý se tam schovávaly partyzánky,“ navádí nás i čtenáře Luboš Nechyba.

A dodává, že těch krásných míst na Mšensku je mnoho. „Zážitkem jsou závody na ploché dráze, nedaleko, byť nejlépe autem, je Kadlínská rozhledna a tamní muzeum. A taky tu máme Cinibulkův okruh, který je dlouhý asi devět kilometrů. Začíná prolézačkami pod skalami – úžasné. Pak kolem jeskyně Máří Magdalény, přes rozhlednu, bludiště, švédský val do skalního města a končí na nejkrásnějším místě ve Mšeně – na koupališti,“ detailně vychvaluje Luboš Nechyba, proč právě tuhle krajinu si zvolit za cíl oddechu zvaného dovolená.

Autor: Jiří Macek

Nahravá se anketa
Místo události:
3.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 12 200 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 18240 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: příspěvek na stravování, možnost ubytování, roční příspěvek z FKSP, Kontakt: osobní schůzka SPŠS 8:00-14:30, telefonicky 8:00-15:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Střední průmyslová škola stavební, mělník, českobratrská 386, Českobratrská, č.p. 386, 276 01 Mělník 1. Informace: Jitka Ullrychová, +420 723 661 205.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 13 500 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: - jedná se o fyzicky náročnou práci, zvedání a manipulace s těžkými břemeny - nutný dobrý zdravotní stav, Požadujeme: zodpovědnost, bezúhonnost,, - zaměstanavatel může poskytnout ubytování nepeněžním příspěvkem až do výše 3500,-Kč, Kontakt: telefonicky po-st 10:00-12:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Vitman group s.r.o. úžice, 277 45 Úžice u Kralup n.Vltavou. Informace: Iryna Sutula, +420 777 785 793.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 14 900 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních Recepční. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní doba od pondělí do pátku od 6:00-13:30 nebo 14:30, - rezervace, komunikace s klienty, administrativa, provoz, Požadujeme: příjemné vystupování, pečlivost, zodpovědnost, znalost práce na PC, znalost AJ nebo NJ, Nabízíme: benefity dle dohody, Kontakt: osobní schůzka úterý a čtvrtek 9:00-15:00, životpisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: R a č e k , spol. s r.o. - mělník, Pražská, č.p. 2639, 276 01 Mělník 1. Informace: Veronika Dvořáková, +420 737 252 027.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 13 500 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: -pomocné a manipulační práce při výrobě betonových výrobků, - fyzicky náročná práce - nutný dobrý zdravotní stav , Místo výkonu práce: 9 května 259, 277 06 Lužec nad Vltavou, Kontakt:telefonicky úterá a čtvrtek 9:00-14:00, osobní schůzka po telefonické domluvě. Pracoviště: Rytmel trading s.r.o. lužec, 9. května, č.p. 259, 277 06 Lužec nad Vltavou. Informace: Mykhailo Synetar, +420 774 278 735.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Cítově se hrálo Naostro.
20

VIDEO: V Cítově se hrálo Naostro

Videosouhrn 20. července 2018

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Venkovnímu koupání přeje nejen počasí, ale i kvalita vody

Střední Čechy – Sezona je obzvlášť příznivá. Koupání je většinou stále možné bez jakýchkoli omezení. Kvalitu vody ve sledovaných lokalitách hodnotí středočeští hygienici většinou nejpříznivějším stupněm 1, případně 2 kvůli menší průhlednosti. Trojka označující zhoršenou jakost vody zůstává kvůli výskytu sinic pouze písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Zde se citlivějším jedincům doporučuje použít po koupání sprchy, které jsou v zázemí k dispozici.

Spalničky nedávají pokoj, onemocněl mladistvý

Střední Čechy – Onemocnění spalničkami ve středních Čechách stále nedalo pokoj. Po dvou nadějných týdnech, kdy pacienti nepřibývali, v pátek hygienici ohlásili další nový potvrzený výskyt onemocnění. Jde o mladistvého, který byl hospitalizován na infekčním oddělení.

AKTUALIZOVÁNO

Ředitel středočeské záchranky složil funkci. Aby byl klid

Střední Čechy – Odcházím, i když jsem nevinen – je ale třeba, aby středočeští záchranáři měli klid na svou práci. Tak lze shrnout postoj dlouholetého ředitele Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Martina Houdka, který v pátek rezignoval na svou funkci.

Tsunami Cup v Dolních Beřkovicích se vydařil

Dolní Beřkovice – Místní Tělocvičná jednota zorganizovala ve sportovním areálu již 19. ročník Tsunami Cup v malé kopané.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT