Ve sportovně-relaxačním areálu, který leží v těsné blízkosti letního koupaliště a zimního stadionu, bude spokojený každý. Na čtyřhektarovém pozemku se totiž nachází hned několik druhů ubytování. Od obyčejných, ale o to romantičtějších obrovských dřevěných sudů přes klasické chatky a motelové pokoje bez příslušenství až po bungalovy a pokoje s vlastním sociálním zařízením. A nechybí samozřejmě ani travnaté plochy pro zaparkování karavanu nebo rozbití stanu. Zkrátka pro každého něco.

„Jednou z našich největších výhod je lokalita, tedy skutečnost, že jsme přímo ve městě," připouští provozovatel kempu Jaroslav Kapoun. Zároveň ale dodává, že v některých ohledech je to i negativum. „Týká se to hlavně stravování, lidé si snídani raději koupí v krámě hned tady vedle, než aby si na ni zašli k nám," maličko si postěžuje.

Nabídka místní restaurace je přitom lákavá, vybere si v ní milovník sladkých pochoutek stejně jako vegetarián či naopak rozený masožrout. A nechybí samozřejmě ani tolik oblíbená pizza. Kdo navíc v kempu stráví delší čas, může si dopředu objednat třeba i pečenou husu s mandlovou nádivkou a dvěma druhy knedlíků nebo vepřové koleno s jablečným křenem.

Stejně jako menu jsou rozmanité také možnosti, jak v kempu trávit volný čas. Vedle pingpongových stolů a hřiště na badminton či volejbal je k dispozici také stále oblíbenější minigolf. Ten ostatně přilákal i trojici mladých slečen, spolužaček ze střední školy, které si mělnický kemp vybrali jako vhodné místo pro společně strávenou čtyřdenní dovolenou. „Bydlíme v karavanu, přivezli nás rodiče, my ještě nemáme řidičák," směje se Lenka Horáčková z nedalekých Neratovic a dodává, že ačkoliv za volant zatím nemůže, v kuchyni už si poradí na výbornou. Její kamarádka Radka Slavíčková, která žije v Příbrami, zase už teď plánuje, jak se do kempu v druhé polovině prázdnin ještě na pár dní vrátí. Líbí se jí tady, i když možná za to může hlavně nepřítomnost dozoru z řad dospělých…

Těch je v kempu sice víc než dost, s mnoha z nich by si ale našinec moc nepopovídal. Jsou to totiž cizinci. „Devadesát procent zahraničních návštěvníků přijíždí z Dánska a Nizozemí," říká Jaroslav Kapoun. „V posledních letech se pak poměr Čechů a cizinců pomalu vyrovnává," dodává s tím, že do kempu přijíždějí na soustředění také nejrůznější sportovní týmy, zejména mladí hokejisté. Poměrně velká část hostů pak přijíždí třeba jenom na dvě tři noci. „Jsou to hlavně cyklisté a pak lidé, kteří přes nás projíždějí dál do Maďarska a k moři," připouští, že kemp v takovém případě slouží jako jakási tranzitní stanice.

Pobyt na pouhé tři noci zvolila i Eva Šmejcká s rodinou, důvodem však není, že by poté vyrazili dál na jih. „Chceme si jen trochu oddychnout od života ve městě a v bytě, nebereme to jako plnohodnotnou dovolenou," vysvětluje žena, která žije v Praze na Černém mostě. „Jsme tu už podruhé, je to tady čisté a dobrá je i kuchyňka," pochvaluje si ve chvíli, kdy další člen rodiny venku před chatkou zapaluje gril. Pokud jim bude počasí přát, určitě si budou chtít trochu zařádit na mělnickém koupališti.

Jaroslav Kapoun bude kemp provozovat ještě přinejmenším dva roky, na tak dlouho má podepsanou nájemní smlouvu. Co bude pak, zatím netuší, byl by ale rád, kdyby majitel, tedy město, do kempu trochu zainvestovalo. „Chtěli bychom nahradit staré chaty novými s hygienickým zázemím, po těch je největší poptávka. Před pár lety to možná byl luxus, ale dnes už je to standard. Společné centrální sprchy už nikoho neoslovují," vrtí hlavou. Přesto však doporučuje, aby si případní zájemci o ubytování chatu nebo místo pro karavan rezervovali předem.

CENÍK
Chata pro 4 osoby bez příslušenství/noc – 700 Kč
Chata pro 4 osoby s příslušenstvím/noc – 1.380 Kč
Pokoj pro 2 osoby s příslušenstvím/noc – 690 Kč
Jednolůžkový pokoj bez příslušenství/noc – 195 Kč
Obytný sud pro 2 osoby/noc – 250 Kč
Stan/stanový přívěs – 85/105
Dospělý/dítě v kempu – 70/45
Pes – 35 Kč (na pokoji 90 Kč)
Auto – 35 Kč
Karavan/obytné auto – 135/155
Elektrická přípojka – 75 Kč
Žeton do sprch – 10 Kč

Točené pivo 0,5 l – 27 až 35 Kč
Točená kofola O,4 l – 24 Kč
Káva (espresso) – 30 Kč
Řízečky z vepř. panenky – 125 Kč
Pizza – 110 až 150 Kč
Zmrzlinový pohár – 50 až 60 Kč
Hlavní jídlo z denního menu – 80 až 110 Kč, polévka – 25 Kč