Několik malých fotbalistů běhá nadšeně za míčem a za notné dávky trenérských rad a pokřiků se snaží překonat soupeře. „Tak, kluci, do sprch!“ zavelel za chvíli trenér Juraj Matušík a pomáhal týmu odnášet věci do chatek.

„Jezdíme sem z Litoměřic už řadu let a jsme tady moc spokojeni. Máme tady takové sportovní zázemí, které k fotbalovému soustředění potřebujeme,“ říká trenér.

Matušíkova jedenáctka se po povinném osprchování chystá na oběd do nedaleké hospůdky. Mají tam objednané snídaně, obědy i večeře na celý týden.
„Nejvíc se nám tady líbí fotbalové a volejbalové hřiště, a nejradši chodíme na tréninky,“ shodují se kluci. Jejich nadšení z jakéholiv sportu je obdivuhodné!

Okolí kempu nabízí mnoho možností k relaxaci a odpočinku, nebo k doplňkovému sportu. Litoměřičtí fotbalisté by mohli využít například krátkou procházku k proslulým kokořínským skvostům, jakými jsou výtvory v pískovcových skalách Václava Levého: Čertovy hlavy, Klácelka s vytesanými Blanickými rytíři, Had, Harfenice a jiné.

V letním horkém počasí se jim nabízí možnost koupání v nedalekých Želízích, které je vzdálené necelé dva kilometry, nebo v Mělníku. Kdo má raději přírodní koupání, může vyrazit na Harasov. V liběchovském kempu bývají ubytováni také příznivci cyklistiky. Ti mohou sjezdit téměř celé Kokořínsko po místních cyklostezkách a vychutnat chladivá zákoutí v lesích pod pískovcovými skalami.

Příští rok se tady rekreanti možná opět setkají s malými fotbalisty. A někteří nováčci navážou na tradici příjemně strávených letních dnů pod taktovkou zkušeného trenéra Juraje Matušíka.

Kde, co, za kolik

Adresa
Camp SK Liběchov, 277 21 Liběchov
Telefon: 608 302 458

Ubytování

Chatky 3–5 lůžkové, s celkovou kapacitou 91 lůžek
Stany
Karavany

Vybavení
kuchyňka s vařičem, lednicí a mikrovlnnou troubou, pro školní výlety a sportovní kluby je možné zajistit stravování v místních restauracích

Sezonní ubytování

Čtyřlůžková chata bez příslušenství, k dispozici ohřívárna jídel, centrální sociální zařízení
Obytný sud dvoulůžkový bez příslušenství
80 karavanových stání
80 stanových stání

Ceník

Chatka - 130 Kč/osoba/den
Chatka 3 a více dní - 120 Kč/osoba/den
Dítě do 6 let - zdarma
Stan - 40 Kč/osoba/den
Stan – místo - 60 Kč/den
Elektrický proud - 60 Kč/den
Auto - 30 Kč/den
Motorka, přívěsný vozík- 20 Kč/den
Karavan - 80 Kč/den
Pes - 30 Kč/den
Rekreační popatek (chatka) - 2 Kč/den
Fotbalové hřiště pro kluby na soustředění - 15 Kč/osoba/den
Fotbalové hřiště – nad 30 osob - 10 Kč/osoba/den
Přátelský zápas v rámci soustředění (příprava hřiště) - 500 Kč


Možnosti kempu
Součástí areálu je fotbalové hřiště a dvě hřiště na volejbal, beachvolejbal či nohejbal. V blízkém areálu Rašínky (asi 200 metrů od kempu) si lze zahrát bowling. Koupaliště Želízy je vzdáleno asi dva kilometry, další možností je koupaliště Mělník nebo přírodní nádrž Harasov v Kokořínském údolí.