Už pátým rokem ho provozuje Nadiya Fňukalová se svým manželem a na žádnou společenskou či ekonomickou krizi si rozhodně nestěžuje, právě naopak. „Lidé jezdí čím dál víc, situace se zlepšuje," pochvaluje si.

Kemp sice nenabízí nejnovější výdobytky moderní doby, ale kvůli nim sem lidé nejezdí. Ti, kteří si Ovčáry zvolí jako ideální místo pro svou dovolenou, hledají ticho a klid, chtějí si tu hlavně odpočinout. „Proto ani neděláme žádné velké akce, nechceme je tu," podotýká Fňukalová a dodává, že každý rok udělí pouze jedinou výjimku. Tou je sraz motorkářského klubu Pit Bulls ze Staré Boleslavi, a to vždy na konci července.

Názor provozovatelky potvrzují také Milan Žižka a Jaroslava Dvořáková z Prahy, kteří do Ovčár přijeli už podruhé. A jako hlavní důvod svého rozhodnutí ubytovat se zrovna tady uvedli právě skutečnost, že kemp leží uprostřed přírody v bezprostřední blízkosti bývalé pískovny, nyní zatopené a určené ke koupání.

„Je tu čisto, klid, ve sprchách teče teplá voda," vyjmenovává Milan Žižka pozitiva Ovčár. „Tenhle kemp jsme si vybrali taky proto, že sem smí psi. Bez Elišky bychom nikam nejeli. A navíc ona miluje vodu, a tady si jí může užít do sytosti," připomíná, že jejich fenka, která je nejspíš křížencem Jack Russell teriéra, se ve vodě chová spíš jako  vydra.

Areál, ve kterém je kemp umístěný, je obehnaný plotem. Vrata a branka, kterými se vjíždí a vchází dovnitř, se navíc na noc zamykají, takže nehrozí žádná nevítaná návštěva. „Každý z ubytovaných dostane při příjezdu svůj klíč. S bezpečností tu problém opravdu nemáme," podotýká Nadiya Fňukalová.

Uvnitř kempu se nachází dvanáct chatek pro čtyři, dvě chatky pro sedm osob a samozřejmě travnatá plocha pro stany a karavany. Součástí areálu je i dětské hřiště, trampolína, stůl na ping pong a kurt na tenis nebo nohejbal. A nechybí ani maskot kempu, tedy početná kačeří rodinka. „Ti jsou hodně oblíbení, hlavně mezi dětmi. Jen se na ně běžte podívat," lákají provozovatelé všechny nově příchozí.

Ubytovaní, ale ani návštěvníci pískovny, kteří se přijeli pouze vykoupat, se nemusejí obávat, že by hladověli. Místní stánek s občerstvením totiž nabízí nejen oblíbené rychlovky, jako jsou párek v rohlíku, langoše, bramboráčky nebo smažený sýr, ale také poctivé hotovky. Strávníci si tak mohou dát třeba kuře na paprice nebo segedín.

„Nedávno jsme tu měli ubytované děti z dětského domova, už poněkolikáté. Těm jsme zajišťovali jídlo pětkrát denně. Pokud by někdo chtěl pravidelně třeba snídani, nemáme s tím problém," říká Fňukalová.

Mnozí ubytovaných na oběd skutečně dorazí, snídaně a večeře si však vaří sami. „Při příjezdu jsme si půjčili vařič, lednička tu je. A večer si zapálíme oheň a opečeme si buřty, ty přece na takovéhle dovolené nesmí chybět!" směje se Milan Žižka, bere do ruky gumový míček a vyráží s Eliškou k vodě. Cestou se přitom zastaví u stánku a dá si jedno točené, prý na zchlazení…

CENÍK:
Chatka pro 4 os. – 700 Kč/den
Chata pro 7 os. – 1.600 Kč/den
Stan – 50 Kč/den
Osoba ve stanu 50 Kč/den
Karavan – 100 Kč/den
Osoba v karavanu – 50 Kč/den
Auto – 50 Kč/den

Párek v rohlíku – 20 Kč
Klobása – 60 Kč
Hovězí guláš, knedlík – 85 Kč
Točené pivo 0,5 l – 28 Kč
Točená malinovka 0,5 l – 25 Kč
Točená kofola 0,5 l – 30 Kč
Zmrzlina (nanuk) – 20 Kč