Co je koronavirus.„Samozřejmě se nás lidé ptají, zda mají své zájezdy do Itálie stornovat či nikoliv. Jde totiž o jejich peníze, které by se jim v případě nějakého nebezpečí na místě vracely pouze na popud ministerstva zdravotnictví,“ říká Iveta Ingalová z mělnické cestovní kanceláře.

Dle jejího názoru se v tuto chvíli šíří napříč společností zbytečná panika. „Myslím si, že se to postupem času uklidní. Lidé toho mají logicky plnou hlavu, když to od rána do večera poslouchají v televizi, rádiu i na internetu. Já jsem tu například měla pána, který se vrátil z Rakouska, kde jsou údajně také zaznamenány případy nakažení, a ten vyprávěl, že je tam úplný klid a nic, o čem se mluví v médiích, se tam neděje,“ dodává.

Online reportáž

Strach klientů evidují i další cestovní kanceláře. „Jasně, že to ovlivnilo poptávku po zájezdech do Itálie. Lidé mají obavy a volají nám, jestli si dovolenou mají objednat, nebo ne. Není to nic příjemného,“ říká zástupkyně jedné z dalších cestovních kanceláří v Mělníku.

Najdou se však i tací, kteří se na lyžování v Itálii těší i přes všechna upozornění. „Zájezd už máme objednaný a rozhodně se nechystáme nic rušit. Myslím si, že je to z velké míry mediální masáž. Na březnovou dovolenou se já i přátelé moc těšíme,“ prozrazuje nadšený lyžař Jiří Erlebach.

Koronavirus.