Naposledy byl uprchlík spatřen u silnice mezi Vrátnem a Mšenem. Podle majitele Pavla Vidmana je to poprvé, co se vydal vačnatec do světa. „Nikdy nebyl sám venku. Sousedé předělávají plot, a jak byla v noci bouřka, Milan se lekl, narazil do provizorní branky a ta se bohužel otevřela," řekl Deníku chovatel ze Mšena.

Klokani jsou podle Vidmana skvělí jako náhrada travní sekačky. „Doma mám ještě dvě samice s mláďaty, těm se teď zaběhl otec," poznamenal chovatel.

Spadlý velký kus topolu na pravém břehu řeky v Kralupech nad Vltavou.
Ulomená část topolu padla na cestu u Vltavy, kudy procházejí denně desítky lidí

Klokan Milan je plachý, a tak nebude jednoduché ho chytit. „Jídlo si vezme jen ode mě, k cizím nepůjde," vysvětlil Pavel Vidman, který nyní doufá, že se mu brzy ozve někdo, že zvíře zahlédl, a stihne se k němu dostat včas, aby se mohli společně vrátit domů. 

Před dvěma lety se po silnici proháněl klokan i na Berounsku. Tamní vačnatec prý utekl chovateli, který je skalním fanouškem Bohemians. Hopsal tam kolem benzinky a hrozilo, že nabere směr k dálnici, což by mohlo mít vážné následky.

Sezona na jezeře Lhota je zahájena.
Největší nudistická pláž v Česku otevřena. Jezero Lhota už zahájilo sezonu

Došlo tak na manévry, na kterých se podíleli strážníci, veterinář, majitelka nedaleké farmy – a dokonce i několik dětí. Zátah ale úspěšným lapením Australana neskončil. Nakonec musela být použita uspávací puška, ukázalo se totiž, že je to jediná cesta, jak zvíře nevystavit neúnosnému stresu.

Zdroj: Youtube

Řidiči na Mšensku by měli být opatrní, na silnicích mohou potkat nejen zvěř z lesů na Kokořínsku, ale i Milana. Ten se přitom může zatoulat i do vzdálených míst. Klokan rudokrký totiž dokáže zdolat za hodinu až padesát kilometrů.