Profesionální a dobrovolní hasiči z regionu vyjížděli podle mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Lenky Kostkové pomáhat lidem, kterým valící se voda zaplavovala sklepy, zahrady a vytvářela na okolních pozemcích rozsáhlé laguny.

Voda, která proudila z kopců do Kokořínského Dolu, zaplavila silnice, kde její hladina dosáhla až výšky okolo třiceti centimetrů. „Na silnici s sebou voda přinesla kameny a větve, což znemožnilo její průjezdnost. Na místo bylo proto nezbytné přivolat těžkou techniku," konstatovala mluvčí hasičů a dodala, že přívalové deště způsobily přeplnění koryta Pšovky.

Hasiči společně s policisty museli navíc v lijáku pátrat po čtyřech turistech, kteří se vydali po červené turistické značce od Kokořínského Dolu k nedaleké partyzánské jeskyni, kde je začaly ohrožovat proudy vody. Čtveřici se jim však podařilo naštěstí rychle nalézt.

„Kolem 18.30 hodin se situace začala uklidňovat, přestalo pršet a voda začala opadat," připomněla Lenka Kostková a poznamenala, že hasiči museli čerpat vodu i z tamního Autokempu Kokořín a pomocí těžké techniky vyprostili tři osobní auta ze zatopené silnice.