Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Studeckého aktuáně probíhá na D8 lokální oprava na nájezdových a sjezdových rampách exitu 18, vyměňuje se tam svrchní vrstva vozovky.

Uzavřený nájezd na dálnici navíc komplikuje uzavírka silnice II/608 v Nových Ouholicích, která by se jinak v případě průjezdnosti nabízela jako nejkratší a nejjednodušší objížďka. Řidiči jsou proto objízdnou trasou posíláni na dálnici D8 ve směru na Ústí nad Labem, kde na 29 exitu u Roudnice nad Labem sjedou a vrátí se po silnici II/240 zpět na D8, ale ve směru na Prahu.

Současné opravy mají podle Studeckého trvat do 19. dubna. A hned 20. dubna následuje další uzavírka. Tentokrát půjde o sjezd přímo na druhé straně dálnice D8 ve směru Mělník, Velvary/Slaný, kde se po devět dní bude rovněž opravovat povrch vozovky.

Řidičům se úplně uleví až 30. dubna. Do té doby budou muset sjíždět už na exitu 9 v Úžicích, nebo pokračovat až na exit 29 na Roudnici nad Labem.

Obce a města si to musí hlídat


O uzavírce sjezdu nebyly okolní obce a města přímo informovány. Deníku to potvrdili Lukáš Jansa, starosta Nové Vsi, k níž patří i Nové Ouholice, a radní Mělníka Jindřich Špergl. Také na mělnickou radnici se totiž snesla vlna kritiky, lidé byli naštvaní, že jim město nedalo o dopravním omezení vědět.

close Poděkujte hasičům info Zdroj: Grafik redakce zoom_in Poděkujte hasičům

„O uzavírce nájezdu na dálnici D8 jsme neobdrželi žádnou oficiální informaci a při tom, jak je systém nastaven, jsme ji ani obdržet neměli," napsal na facebooku města Špergl.

Mluvčí Studecký vyvrátil, že by ŘSD o akcích neinformovalo. „Veškeré naše připravované i realizované akce jsou předem zveřejňovány na našem webu," uvedl.