Objízdná trasa vede už třetí týden osobní auta přes most Josefa Straky, směrem do města se však u křižovatky ulic Plavební a Legionářů tvoří dlouhé kolony.

Podle mluvčí mělnické radnice Heleny Vavřinové proto bude změněno dopravní značení na této křižovatce. „Ulice Plavební, která vede od starého mostu směrem do města, se stane hlavní silnicí," potvrdila Vavřinová a připomněla, že pokud to počasí dovolí, mělo by tam být vodorovné i svislé dopravní značení instalováno ještě do konce tohoto týdne.

V dopravních špičkách, kdy se řidiči vracejí do města, dosahují kolony téměř kilometru. Poslední auta v řadě stávají odpoledne dokonce až u starého mostu.

Právě Strakův most, který je druhou šancí přejet v Mělníku Labe, prochází v posledních týdnech zatěžkávací zkouškou. Není v nejlepším technickém stavu, proto na něj nesmí vjíždět vozy těžší než šest tun, s výjimkou autobusů. Na místě hlídají provoz strážníci i policisté.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové se přesto řidiči nákladních aut snaží přes starý most do města dostat. Padly už desítky pokut. „Provinilcům hrozí pokuta až dva tisíce korun. Policisté pokutují porušení tohoto zákazu v horní sazební hranici," připomněla.