Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla bylo nutné zkapacitnit křižovatku, aby se auta při odbočování neštosovala a doprava se zcela nezastavila. „Přednosti v jízdě zůstávají zachované,“ potvrzuje místostarosta s tím, že ulice v Nádražní se rozšířila a přibyl tam nový odbočovací pruh ve směru nahoru na Blata. Odbočující auta právě způsobovala komplikace a překážela plynulosti provozu.

Chodník na pravé straně je nyní posunutý, protože zmizela jedna kolej, která stejně nebyla používaná. „Odbočovací pruh se prodloužil. Je to maximum, co se dá v tomto místě dělat. V Nádražní ulici směrem od Shellky jsme také pruh prodloužili, ale tam jsme také limitování mostem přes Pšovku,“ vysvětluje Schweigstill.

Tato akce ovšem ještě z daleka není ukončená. Ředitelství silnici a dálnic bude totiž ještě pokračovat v opravách těch původních objízdných tras. Nejhůře dopadl kruhový objezd u Family centra, který se totálně zbortil. „Opravovat se bude vše až na jaře, protože teď už není možné pokládat asfalt,“ dodal místostarosta. A tak mají Mělničané na pár měsíců pokoj od dalších zásadních uzavírek na frekventovaných silnicích.