Podle zvěstí, které letí městem, mělo dojít i na fyzickou potyčku. „Nebudu se k ničemu vyjadřovat,“ odmítla ředitelka domu dětí a mládeže komentovat údajný incident stejně jako nařčení z nevhodného chování nebo stížnost.

Trenérka mažoretek Dana Machová Deníku sdělila, že k fyzickému útoku, o němž se v Mělníku mluví, z její strany nedošlo. „Paní ředitelka žádnou facku nedostala. Dotkla se mě jako první a jediné, co jsem udělala, bylo, že jsem ji od sebe odehnala," obhajovala se vedoucí oddílu, působícího pod hlavičkou domu dětí a mládeže.

Proč vůbec došlo k nesouladu? „Bylo nám zakázáno trénovat na soutěže a soutěží se účastnit. Nevím, proč se to vyhrotilo, jinak jsme byli paní ředitelkou všude vyzdvihovaní," poznamenala trenérka k začátku sporu, po němž se podle ní uskutečnila schůzka rodičů právě v takzvaném „domečku", jak se sídlu příspěvkové organizace říká.

Po schůzce a následném incidentu se rodiče spojili a sepsali oficiální stížnost. „Byla to stížnost na chování ředitelky. Konkrétně byly tři za různé věkové kategorie a pod každou z nich se sešlo mezi 25 až 30 podpisy. Kopii jsme dali na město a originál odeslali na krajský úřad, pod který organizace spadá. Zatím se nikdo neozval, na odpověď mají asi šedesát dní, tak věřím, že se do konce prázdnin věc pohne," uvedla Renáta Benešová, maminka dvou dětí, které donedávna navštěvovaly kroužek mažoretek.

Rodiče: V domečku je příšerná atmosféra

„Do soutěží děti nikdo nenutí, ale samozřejmě je soutěžit baví. Paní ředitelka přišla, že došly peníze a přestává se soutěžit, přitom veškeré náklady platí rodiče. Nechtěla nás pouštět na závody, ale nakonec jsme se domluvili, že tuhle sezonu už dojedeme. Děti byly smutné. Teď je v ‚domečku‘ příšerná atmosféra," dodala Renáta Benešová, která je iniciátorkou stížnosti.

Radnice o kauze ví. „Dostali jsme informaci na odbor školství, že se řeší konflikt v Domě dětí a mládeže v Mělníku. Zřizovatelem organizace je kraj, tudíž město nemá právo do situace zasahovat," uvedl místostarosta Petr Kowanda (ANO), pod který odbor školství spadá. Záležitost se podle něho může řešit následně na přestupkové komisi.

Kraj se bude mělnickou stížností zabývat. „Stížnost jsme obdrželi, podle správního řádu máme dvouměsíční lhůtu na vyřízení,“ potvrdila Jana Stehlíková z odboru školství krajského úřadu.

Trenérka Machová nyní založila vlastní spolek a hledá prostory, kde by s mažoretkami mohla trénovat.