Iniciátory této charitativní činnosti jsou zástupci projektu Klok.Tex. „Jedná se o umísťovací zařízení, která okamžitě reagují na potřeby dětí v nouzi. Náš projekt byl během tohoto roku největším podporovatelem FOD, a to především díky spolupráci veřejnosti při odevzdávání vytříděného šatstva, spárované obuvi, hraček, kabelek a dalších,“ říká Marek Sochor z charitativního a ekologického projektu Klok.Tex.

Současná praxe je taková, že z každého dále využitelného kilogramu směřuje jedna koruna na transparentní účet FOD. Nejlepší odevzdaný materiál potom dostanou děti z Klokánků.

Dle slov Marka Sochora se však v Mělníku téměř polovina odevzdaného materiálu nedala dále použít. „Oděvy by měly být ještě nositelné, čisté, v igelitových taškách nebo pytlích, které je ochrání. Znečištěný textil se využít nedá. To samé platí pro koberce a obuv ve špatném stavu,“ apeluje na občany.

Aktuální počet 27 kontejnerů se bude za podpory města dále zvyšovat. Na projektu se aktivně podílí také mělnický Červený kříž, u kterého je jeden z kontejnerů umístěný. Návrhy veřejnosti na umístění nových sběrných zařízení jsou samozřejmě vítány, a to na všech internetových platformách Klok.Texu.