Stovky motorkářů vyjíždějí každý víkend na silnici mezi Liběchovem a Dubou, aby si užily hladké silnice plné zatáček. „Jezdím na Dubou raději o všední dny. Nejezdí tolik motorkářů a je menší pravděpodobnost, že potkám policejní hlídku,“ řekl pro Mělnický deník motorkář z Mělníka, který si velmi často za cíl vyjížděk určuje benzínovou stanici nedaleko za obcí Dubá.

Podle námi oslovených motorkářů už není četnost hlídkování policistů tak vysoká, jako začátkem léta. „Policisty vídáme, ale už ne tak často,“ potvrdili všichni. U silnic mohou přesto projíždějící řidiči často vídat policisty s „plácačkami“ v rukou, jak stavějí motorkáře, ale i osobní a nákladní vozy. Není už však pravidlem, že policisté hlídkují každý víkend a náhodně o všedních dnech.

Podle posledních statistik se totiž motorkáři vyhledávající tuto trasu výrazně zlepšili v dodržování předpisů a četné už nejsou ani prohřešky jako technický stav motocyklů či zakryté nebo chybějící registrační značky. „Chování motorkářů se poslední dobou zlepšilo ve všech směrech,“ potvrdil mělnický policejní mluvčí Karel Sulek. Při posledních větších kontrolách dokonce policisté zjistili více přestupků u projíždějících řidičů automobilů.

„Poslední dobou už nevídáme na trase tolik střelců, kteří jedou vesnice nevesnice jak se jim chce. Většina se drží okolo padesáti kilometrů za hodinu v obci,“ potvrdila nám partička pěti motorkářů, která za hezkého počasí vyjíždí směrem k Dubé velmi často.

Nicméně výjimky potvrzují, že „řvoucích“ strojů s rychlými jezdci je stále dost. Motorkáři ale porušují rychlostní limity především mimo obce. Nejčastějším prohřeškem motorkářů mezi Liběchovem a Dubou je pak bezesporu přejíždění plné čáry. Motocyklistům stačí, vzhledem k výkonovým poměrům jejich strojů, pouze krátký úsek na bezpečné předjetí.