Z patnácti možných mandátů získal Kostelec – náš domov šest křesel v čele s lídrem Vladimírem Těšínským. Pět míst v novém zastupitelstvu připadlo staronovému vedení ODS v čele se současným starostou Josefem Chalupou. Tři místa vybojovali u voličů STAN a na Komunisty zbyl jen jeden mandát. Kostelec – náš domov tak jednoznačně musí uzavřít koalici se STAN nebo ODS.

Své komunální politiky přišlo podpořit 1319 voličů z 3136 možných. Volební účast tak v Kostelci byla nižší, než byl průměr na Mělnicku. Sem jich k urnám dorazilo jen 42 procent.

Ve Mšeně získali po šesti mandátech politická uskupení Pro Mšeno a Společně pro Mšensko. Jedno křeslo z patnácti zůstalo pro ODS a dvě mají Patrioti Mšenska. O nové vládnoucí koalici by tak klidně mohli rozhodnout Patrioti Mšenska podle toho, na kterou stranu se přikloní.

Vítězná strana Společně pro Mšensko vedená lídrem Jiřím Guttenbergem by měla ovšem podle přání voličů navrhnout na post starosty opět Martina Macha. Ten, i když byl na kandidátce až na pátém místě, díky křížkování přeskočil všechny čtyři před sebou a v pořadí skončil první.