Čeká se totiž na rozhodnutí antimonopolního úřadu, který určí, zda vedení města nepochybilo při vyhodnocování výběrového řízení na stavební práce.

Celý problém vznikl ve chvíli, kdy Kostelečtí za pomoci elektronického losování snížili počet uchazečů o zakázku z jednadvaceti na pět. Tato procedura je ovšem od dubna minulého roku zakázaná.

Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže proto město loni v listopadu dostalo pokutu 400 tisíc korun, s jejímž udělením nesouhlasilo a proti rozhodnutí se odvolalo.

Potvrdil to starosta Kostelce Josef Chalupa, kterému se nelíbí zejména průtahy v řízení. „Doteď jsme nedostali žádnou odpověď, úřad totiž nemá ze zákona stanovené žádné termíny. To mi hodně vadí, brzdí nás to," nechal se slyšet starosta.

Čas je přitom největším nepřítelem Kosteleckých. Pokud brzy nedojde k zahájení stavebních prací, nedostane město předem slíbenou devítimilionovou dotaci na stavbu centra, která je celkově vyčíslená na 21 milionů.

Mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda uvedl, že možný termín vydání rozhodnutí nelze určit. „V tuto chvíli probíhá sedm dvoustupňových řízení týkajících se této kauzy a úřad chce vydat všechna související rozhodnutí dohromady," poznamenal mluvčí.

Podle něj souvisí kostelecký případ s rozsáhlými podvody při zužování počtu uchazečů prostřednicvím losování a není proto v zájmu žádné ze zúčastněných stran celou situaci uspěchat.